Prezent na Dzień Ojca od niemowlaka - Najlepsze pomysły na wyjątkowe prezenty

Alicja Wajda.

18.06.2024

Prezent na Dzień Ojca od niemowlaka - Najlepsze pomysły na wyjątkowe prezenty

Prezent na Dzień Ojca od niemowlaka to wyjątkowa okazja, by okazać wdzięczność i miłość świeżo upieczonemu tacie. Chociaż maleńki szkrab jeszcze nie potrafi samodzielnie wybrać upominku, wybór odpowiedniego prezentu od dziecka z pewnością będzie dla ojca czymś wyjątkowym i wzruszającym. W tym artykule przedstawiamy najlepsze pomysły na niebanalne prezenty, które sprawią olbrzymią radość świeżo upieczonym tatusiom.

Kluczowe wnioski:
 • Prezent od niemowlaka ma wyjątkową wartość sentymentalną dla ojca. Powinien być pamiątką na długie lata.
 • Prezenty personalizowane i ręcznie robione są szczególnie doceniane, ponieważ niosą ze sobą dużo emocji.
 • Warto rozważyć praktyczne upominki, które ułatwią opiekę nad dzieckiem lub uwiecznią jego pierwsze chwile.
 • Prezent ze śladami stópek lub rączek maluszka na pewno wzruszy każdego tatę.
 • Zabawny i kreatywny upominek od niemowlaka może stać się początkiem nowej, rodzinnej tradycji na Dzień Ojca.

Pomysły na pamiątkowy prezent na Dzień Ojca od niemowlaka

Pierwsza rocznica Dnia Ojca z pewnością będzie wyjątkowym wydarzeniem w życiu świeżo upieczonego taty. Chociaż maluszek jeszcze nie może samodzielnie wybrać upominku, pomysły na prezenty dla taty od niemowlęcia mają ogromną wartość sentymentalną. Wyjątkowe i pamiątkowe prezenty na dzień ojca sprawią, że ten dzień zapisze się na zawsze w pamięci rodziny.

Jednym z najpopularniejszych prezentów od niemowlęcia jest odlew jego stópki lub rączki. Ten prosty oraz niedrogiupominek uwieczni pierwsze kroki maluszka, a w przyszłości stanie się cenną pamiątką. Równie dobrym pomysłem jest przygotowanie albumu ze zdjęciami pierwszych miesięcy życia dziecka czy rodzinnych chwil. Taki prezent na długie lata pozwoli wspominać najpiękniejsze momenty i towarzyszące przy tym emocje.

Zaskakująco dobrym pomysłem może być także przygotowanie dla taty koszulki czy kubka z odbitymi śladami rączek lub stópek dziecka. To niepowtarzalny i praktyczny upominek, który z pewnością rozweseli i wzruszy tatę. Równie ciekawym pomysłem jest sporządzenie odcisku rączki lub stópki niemowlaka i oprawienie w ramkę, by ozdobić nią ścianę w domu.

Nie można również zapomnieć o pamiątkowej kartce z życzeniami, w którą dzieci w starszym wieku mogą się włączyć poprzez narysowanie laurki czy odciśnięcie paluszka jako podpisu. Stworzenie takiej małej pamiątki sprawi, że ten prezent na Dzień Ojca od niemowlaka będzie miał dodatkową, szczególną wartość.

Prezent ze śladami stópek i rączek - nietypowy upominek

Jednym z najbardziej unikatowych i wzruszających upominków, jakie można podarować tacie od niemowlęcia, są odlewy czy odciski stópek i rączek maluszka. Choć przygotowanie takiego prezentu na dzień ojca wymaga odrobiny pracy, to efekt końcowy z pewnością zachwyci świeżo upieczonego tatę.

Sporządzenie odlewu stópek czy rączek jest procesem łatwym i tanim. Wystarczy zakupić zestaw do odlewów gipsowych lub samodzielnie przygotować masę z wosku pszczelego lub soli kuchennej. Następnie należy delikatnie umoczyć stópkę lub rączkę niemowlęcia w masie i poczekać, aż stwardnieje. Tak powstały odlew można oprawić w ramkę lub pozostawić w pierwotnej formie.

Równie ciekawym pomysłem jest wykorzystanie farb do przygotowania odcisków stópek i rączek niemowlaka na płótnie lub grubym papierze. Doskonale nadaje się do tego farba plakatowa lub farbki dla dzieci. Pochodzące z farb tuszowe odciski można następnie oprawić w ramkę lub nawet umieścić na koszulce czy kubku dla taty.

 • Odlew stópki lub rączki niemowlaka to niezwykle sentymentalny prezent.
 • Ten nietypowy upominek może być świetną pamiątką i ozdobą w domu.
 • Przygotowanie odlewu lub odcisków nie jest skomplikowane ani kosztowne.
 • Efekt końcowy z pewnością wzruszy i zachwyci świeżo upieczonego tatę.

Prezenty personalizowane dla tatusiów niemowląt i dzieci

Rodzice niemowląt i małych dzieci z pewnością docenią prezenty na dzień ojca, które będą nosiły znamiona personalizacji. Ozdobienie przedmiotów codziennego użytku, takich jak koszulki, kubki czy poduszki, odciskami rączek i stópek maluszka, jest doskonałym sposobem na stworzenie wyjątkowego upominku z okazji Dnia Ojca.

Prosty i tani sposób na upamiętnienie pierwszych miesięcy życia dziecka to wykonanie koszulki z nadrukiem stópek czy rączek niemowlęcia. Wystarczy zakupić przezroczysty kalkomański papier oraz farby do tkanin. Po naniesieniu odcisków należy je utrwalić zgodnie z instrukcją na opakowaniu farby. Tak przygotowana koszulka stanie się nie tylko praktycznym, ale i bardzo osobistym prezentem.

Doskonałym pomysłem na podarunek jest także personalizowana poduszka z podobizną maluszka lub jego śladami stópek i rączek. W sieci można zamówić taki upominek gotowy lub skorzystać z usług firmy przygotowującej nadruki na poszewkach na życzenie. Poduszka ozdobiona wizerunkiem dziecka z pewnością wywołabardzo pozytywne emocje u obdarowywanego taty.

Innym ciekawym pomysłem jest kubek z nadrukiem dłoni, stópek lub zdjęcia niemowlęcia. Można go wykonać samodzielnie lub zlecić jego przygotowanie specjalistom. Kubek z wygrawerowanymi zdjęciami stanie się prawdziwą ozdobą kuchennych półek i będzie przypominać ojcu o jego pociesze za każdym razem, gdy z niego skorzysta.

 • Prezenty personalizowane mają ogromną wartość sentymentalną.
 • Wiele tego typu upominków można wykonać samodzielnie.
 • Przedmioty z odciskami rączek i stópek dziecka są wyjątkowe.
 • Inne ciekawe pomysły to kubek czy poduszka ze zdjęciem maluszka.

Tanie prezenty na Dzień Ojca od niemowlaka z poczuciem humoru

Pierwszy Dzień Ojca może być również okazją do wręczenia świeżo upieczonemu tacie zabawnego i niekonwencjonalnego upominku z domieszką humoru. Takie prezenty na dzień ojca od niemowlaka nie tylko rozweszelą obdarowanego, lecz także uwiecznią jego pierwsze kroki w rodzicielskiej roli.

Podsumowanie

Wybór idealnego prezentu na dzień ojca od niemowlaka to nie lada wyzwanie. Wiele pomysłów na prezenty dla taty ma szczególną wartość sentymentalną, jak odciski stópek i rączek dziecka czy albumy ze zdjęciami. Z kolei upominki na dzień ojca w humorystycznym wydaniu mogą wnieść nutę radości i uwiecznić pierwsze chwile w roli rodzica.

Bogactwo opcji pozwoli wybrać zarówno tanie, jak i nieco droższe prezenty odpowiednie dla każdego budżetu. Niezależnie od formy, najważniejsze jest, by prezent na dzień babci i dziadka od niemowlaka przyszedł prosto z serca i sprawił olbrzymią radość tacie, upamiętniając ten wyjątkowy dzień na długie lata.

5 Podobnych Artykułów:

 1. Bańki mydlane dla dzieci - Zabawa, która nigdy się nie nudzi w przedszkolu
 2. Strój dworzanina - Kreatywne przebranie dworzanina dla dzieci
 3. Tematy prac plastycznych klasa 6 - Pomysły na zajęcia plastyczne w szkole
 4. Wianek na drzwi - Piękne adwentowe i bożonarodzeniowe dekoracje DIY
 5. Eksperymenty dla 8 latka - Ciekawe naukowe zabawy i projekty

Oceń artykuł

Ocena: 5.00 Liczba głosów: 1
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Autor Alicja Wajda
Alicja Wajda

Cześć! Nazywam się Alicja Wajda i jestem doświadczoną pedagog z ponad 15-letnim stażem. Pasjonuję się tworzeniem kreatywnych metod nauczania oraz zabaw edukacyjnych, które pomagają dzieciom rozwijać się w harmonijny i zrównoważony sposób. Na moim portalu znajdziesz porady dotyczące wychowania, inspirujące gry i zabawy oraz praktyczne wskazówki edukacyjne. Wierzę, że każde dziecko ma ogromny potencjał, który warto odkrywać i wspierać na każdym etapie jego rozwoju. Moim celem jest wspieranie rodziców i nauczycieli w procesie wychowania i edukacji dzieci.

Napisz komentarz

Polecane artykuły