Kartkówka z lektury przypomnij sobie poznane utwory
Przypomnij sobie poznane własności i do dzieła z uśmiechem na buzi 😉 Wykonaj.. c) chciał, aby z nim polował na kury.. Zeszyt ćwiczeń, str. 46, zad.. str. 125 - 126 - robimy na zajęciach.. Wraz z córką i swą koleżanką zamieszkuje lokal dla niezamożnych najemców.. Bardzo polecam!. Zeszyt ćw.. Za każde pytanie można zdobyć 10 punktów.. pogodzeniem się obu rodów.. KOMEDIA - na przykładzie utworu, jest oparta na konflikcie, kłótni.. Każda rzecz jest opisana, w jaki sposób nawiązuje do utworu.Test ze znajomości lektury Romeo i Julia.. Zaprzyjaźnił się z lisem, który nauczył Małego Księcia kochać.. zjadła dużo tabletek nasennych.. 1- 3 - ustnie.. ponieważ podczas napadu Moskali na zamek Horeszki, Jacek Soplica zabił Stolnika Horeszkę .. Inne lektury epoki.Matka niewidomej dziewczynki - prawie nieobecna w utworze.. a)Kto jest narratorem, w jakiej sytuacji i z jakiej perspektywy relacjinuje wydarzenia?EPIKA świat przedstawiony epiki zawiera wszystkie zdarzenia i elementy rzeczywistości odnoszące się do bohaterów utworów, narracja to wypowiedź narratora, może być trzecioosobowa (narrator poza światem przedstawionym) lub pierwszoosobowa (narrator jest częścią świata przedstawionego), o świecie przedstawionym w utworze opowiada narrator, czyli fikcyjna osoba.Uzupełnij tabelę, wpisując odpowiednie informacje.. Antygona.. Wymień 2 cechy Balladyny, każdą udowodnij przykładem z utworu..

Przypomnij sobie poznane utwory epickie.

Niestety, minimalną stabilność działania uzyskamy dopiero przy 1000 regularnych darczyńców.. 1.napisz komu autor dedykuje swoj utowr i jak to uzasadnia 2. omów konstrukcje swiata przedstawionego utworu.. Niestety, minimalną stabilność działania uzyskamy dopiero przy 1000 regularnych darczyńców.Przypomnij sobie co to jest orzeczenie oraz grupa podmiotu i orzeczenia.. w tym celu odpowiedz na pyttania : a) kto jest narratorem, w jakiej sytuacji i z jakiej perspektywy relacjonuje wydarzenia ?KARTKÓWKA Z LEKTURY.. Występuje tu komizm słowa, postaci i sytuacji.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. GATUNEK AUTOR TYTUŁ TEMATYKA / PROBLEM.. 17 pytań.. Omów konstrukcję świata przedstawionego utworu.. Utwór nawiązuje do prawdziwego sporu z XVII wieku pomiędzy współwłaścicielami zamku w Odrzykoniu - Firlejem i Skotnickim.. Jak zakończył się ten utwór ?. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraWymień przykład sytuacji, w której postacie fantastyczne z dramatu wpływają życie postaci realistycznych.. Potrzebujemy Twojej pomocy!Skawiński dzięki lekturze Adama Mickiewicza „powrócił cudem na ojczyzny łono", cofnął się wspomnieniami do lat swojego dzieciństwa, do czasów walki o niepodległość Polski..

Dzisiaj podsumujemy wiadomości z lektury.

ponieważ oni napadli na zamek jego pana, Stolnika Horeszki .. Jednej z klas zapowiedziałam wcześniej kartkówkę z lektury, jednak nie chciałam już zmieniać ustawienia ławek.13.. zabił ją Samson.. Traktuje to jako drobną ankietę.. Zemsta rozgrywa się w starym gotyckim zamku na polskiej wsi.Lektura Akademia pana kleksa to ciepła i pełna humoru lektura do 3/4 klasy.. Jak część z Was zapewne wie, w ostatnim czasie poprzestawiałam ławki w sali tak, by jak najczęściej móc pracować z grupami.. 15.1.Drogi Uczniu, to już ostatnia lekcja z lektury „Akademia pana Kleksa".. ( PO FERIACH)Z ilu ksiąg składa sie "Pan Tadeusz"?. Dlaczego Gerwazy nienawidzi ród Sopliców?. Z jaką prośbą zwrócił się lis do głównego bohatera?. d) niczego go nie nauczył.. Omów w 2-3 zdaniach zakończenie tragedii.. c) sprytu i chytrości.. Napisz opowiadanie: Dalsze losy bohaterów „Tajemniczego ogrodu" i prześlij do 15 kwietnia.. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraZ którym bohaterem lektury Ania z Zielonego Wzgórza chciałbyś się zaprzyjaźnić ?. 4a i b Kartkówka z frazeologizmów poznanych na lekcji.. W tym celu odpowiedz na pytania.. przebiła się sztyletem Romea.. Napisz, komu autor dedykuje swój utwór i jak to uzasadnia..

... strzeliła sobie w głowę pistoletem.

b) chciał, aby go Mały Książę oswoił.. Przypomnij sobie pierwsze dni w gimnazjum i napisz o swoich wrażeniach w liście do koleżanki lub kolegi z byłej klasy.LEKTURA W PUDEŁKU Co najmniej 3 tygodnie przed omawianą lekturą należy podać uczniom kryteria sukcesu do projektu, jeśli chcemy, by było zamiast kartkówki.. Jeśli masz możliwość, zapoznaj się do końca miesiąca z lekturą „Dynastia Miziołków".Wolne Lektury są za darmo i bez reklam, bo utrzymują się z dobrowolnych darowizn i dotacji.. a) chciał, aby mu pomógł w ucieczce przed myśliwymi.. Przypomnij sobie pierwsze dni w gimnazjum i napisz o swoich wrażeniach w liście do koleżanki lub kolegi z byłej klasy.Jeszcze innym sposobem jest "kartkówka grupowa".. Andersen "Nowe .Zapoznaj się z materiałem z podręcznika s.229 - 231, w tym ćw.. 21 kwietnia 2020 21 kwietnia 2020 Pośpiech Temat: Czas na bajkę… Dziś przeczytamy utwór A. Fredry pt." Paweł i Gaweł", który znajduje się w zeszycie .Kartkówka z lektury.. Porównaj utwór Reymonta z Panem Tadeuszem.. Uczniowie gromadzą rzeczy związane z utworem, a na pierwszej lekcji prezentują swoje skarby.. Porównaj utwór Reymonta z Panem Tadeuszem.. przypomnij sobie utwór mały książe antoine;a de saint- exuperyego i wykonaj zadania .. FunTest.pl.. W ostatnim pytaniu wszystkie odpowiedzi są za 10 punktów..

zad.14str.34 Kartkówka z lektury.

Wszystko na to wskazuje, ponieważ odpowiedziałeś poprawnie na wszystkie lub większość pytań!Biblioteka Wolne Lektury to podstawowe źródło bezpłatnych lektur szkolnych dla uczniów i nauczycieli.. J. polski_lekcja17.. Oto zadania dla Ciebie: Wypisz kilka przygód, które pan Kleks przeżył wraz ze swymi uczniami; Wybierz sobie jedną ich przygodę, która Tobie się najbardziej podobała i narysuj ją w zeszycie kredkami, podpisz ją.Test ze znajomości lektury Karola Dickensa pt. Lis nauczył Małego Księcia: a) przyjaźni.. 5 pkt za rozwiązanie + 3 pkt za najlepsze .. które robił.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Sprawdzian w wersji A i B umozliwiający podział klasy na dwie grupy.. 2. powieść .. walka kotów z myszami (krytyka kronik i legend jako części historii Polski) .. walka człowieka z samym sobą i przeciwnościami losu 9) baśń - H. Ch.. Czytaj dalej.. J.Polski kl.3 gimnazjum "Między nami" ćwiczenia cz.1 POMOCY.. Mały Książę był postacią miłą o wielu dobrych cechach, którą bardzo cenię i podziwiam.Pomyśl sobie życzenie a zobaczysz co się stanie… Zacznij myśleć o czymś czego naprawdę pragniesz To funkcjonuje…, osoba która mi wysłała tą wiadomość powiedziała że jej życzenie spełniło się po 13 dniach po odczytaniu tej wiadomościPrzypomnij sobie utwór Mały Książę Antoine'a de Saint-Exupery'ego i wykonaj zadania : 1. ponieważ Jacek Soplica ożenił się z córką Horeszki, Ewą .. W środę 8 kwietnia - powtórzenie działu.. Omów 3 zbrodnie Balladyny (wymień ofiary, sposób zabójstwa i powody zbrodni).. Stracił swoją pracę, ale przypomniał sobie, kim jest, to wróciło mu znowu siły i chęć do życia.Twój wynik: 22/25Celujący (6) Czyżby „Chłopcy z Placu Broni" byli Twoją ulubioną lekturą?. śmiercią pani Kaputet.Dzisiaj kontynuujemy wczorajszy temat.. Na stałe wspiera nas 341 czytelników i czytelniczek.. Ładna, młoda kobieta pracuje w domu jako krawcowa.. Sprawdza znajomość treści lektury S. Zeromskiego "Syzyfowe prace" oraz wymaga od ucznia właściwego dysponowania czasem (dotyczy ostatniego zadania).Test sprawdzający wiadomości z lektury Romeo i Julia.. Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. Przypomnij sobie poznane utwory epickie i wykonaj zadania.KARTKÓWKA Z LEKTURY .. 🎓 Przypomnij sobie poznane utwory - Zadanie KARTKÓWKA Z LEKTURY: Między nami 8.Frugo08.. Antygona.. Lektura "Kwiat kalafiora" -28.03.2020 Chętni Podręcznik, str. 147, zad.. Opowieść wigilijna Zawiera 18 pytań.. 2c WOP: Spróbuj porównać krajobraz przedwojennej Warszawy, z tym zaraz poZ którym bohaterem lektury Ania z Zielonego Wzgórza chciałbyś się zaprzyjaźnić ?.Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt