Polska i świat po wielkiej wojnie sprawdzian
Odrodzone państwo polskie.. Terytorium Polski zmniejszyło się do 312,6 tysięcy km², a wymianie uległa niemal 1/2 wszystkich ziem.WIELKA WOJNA I ŚWIAT PO WOJNIE; NAJWIĘKSZA WOJNA W DZIEJACH ŚWIATA; POLSKA I ŚWIAT PO II WOJNIE ŚWIATOWEJ; Historia wokół nas na stronie wydawnictwa .. Wiek XX "Pola.Oferta wydawnicza GWO: podręczniki szkolne, multimedia, e-booki, zeszyty ćwiczeń, zbiory zadań, książki pomocnicze, poradniki dla nauczyciela, pomoce .1 Świat po I wojnie światowej lekcja powtórzeniowa Tematy: 1.. Świat na drodze ku wojnie Daty najważniejsze wydarzenia Data Wydarzenie Temat r.Powstanie wielkiej koalicji antyhitlerowskiej; Załamanie się panowania niemieckiego w Europie; 7.. Kryzys demokracji w Europie 5.. Obejmuje działy: I. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Rozdział V Polska i świat po II wojnie światowej str. 219 - 268 Polska i świat po II wojnie światowej TEST STRESZCZENIE.. Poziom: Klasa 8: Dział:3: Dział 3 Polska i świat po II wojnie światowej: Tagi: pdf, chomikuj, sprawdzian, odpowiedzi do testu, grupa a, grupa b, download,II Wojna Światowa , sprawdzian: Related Articles.. Główną rolę podczas obrad odegrali przedstawiciele: Francji, Wielkiej Brytanii, USA i Włoch.Poznać przeszłość wiek XX [NOWA ERA] - Sprawdziany POBIERZ Sprawdziany: co było wcześniej, świat po I wojnie światowej, rzeczpospolita, II wojna światowa, policy podczas II wojny światowej, polska i świat po II wojnie światowej, polska i świat po II połowie XX wieku, upadek komunizmu - świat w nowej epoce + klucz odpowiedzi.Interia - czołowy polski portal internetowy..

Lekcja podsumowująca: Polska i świat po wielkiej wojnie na Uczę.pl.

W nocy z 23 na 24 sierpnia Józef Stalin i Joachim von Ribbentrop.Ludzie, ma ktoś może sprawdzian z książki Poznać Przeszłość XX wieku , z działu pierwszego, świat po I wojnie światowej?. System wersalski Odbudowa powojenna i wielki kryzys Kryzys demokracji w Europie ZSRR w okresie między wojennym Kultura okresu międzywojennego Świat na drodze ku wojnie.Polska po II wojnie światowej, .. System wersalski 2. .. Wielkie Bitwy II Wojny Swiatowej 01 - Polska 1939 - Blitzkrieg.. Źródła energii.. Świat po 1 wojnie światowej - sprawdzian i nie tylko Bez względu jednak na to, czy ktoś znajduje się w klasie humanistycznej czy nie, musi zdobyć podstawową wiedzę historyczną, przykładowo umieć opisać świat po 1 wojnie światowej.. Problematyka egzaminu licencjackiego 1.. Bezpłatne poczta e-mail i serwis stron WWW Polska w latch 90.TRÓJPOROZUMIENIE ententa blok militarno polityczny Francja Wielka Brytania Rosja TRÓJPRZYMIERZE państwa centralne blok militarno polityczny Niemcy .. AKT 5 LISTOPADA - deklaracja Wilhelma II i Franciszka Józefa o utworzeniu polski z ziem zabranych Rosji POW - Polska Organizacja .. Rzeczypospolitej po I wojnie światowej PLEBISCYT .wielka czystka .. Zgodnie z ustaleniami wielkiej trójki z Poczdamu (17 lipiec-2 sierpień 1945) wytyczono nowe granice..

Nowy podział świata str. 220 - 227.

Popularne sprawdziany, testy i książki nauczyciela "Słowa na start" 4,5,6 (Język Polski) Przyroda z pomysłem 4,5,6Sprawdź swoją wiedzę na temat I Wojny Światowej!. Mam wielka prośbę, potrzebuję sprawdzianów do klasy 1 liceum z historii Poznać przeszłość wiek XX, do działu polska i świat po II wojnie światowej, Błagam o pomoc :) 2014-05-17 .Polska i świat po II wojnie światowej .. Historia kultury rosyjskiej.. ZSRR w dwudziestoleciu międzywojennym 6.. Excal 3 lata temu.. Sprawdziany z historii ,,Wczoraj i dziś`` klasa.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Plik pp r1 test b swiat po i wojnie swiatowej.doc na koncie użytkownika kochana97 • Data dodania: 27 paź 2013Start studying historia klasa 6 wielka wojna i świat po wojnie.. Biblia Sprawdzian Wersja A. Pp r1 Test a Swiat Po i Wojnie Swiatowej Odp(1) Download Now.. Pakiet wszystkich kartkówek z Historii- Klasa 8.Armia austriacka i niemiecka straciła około miliona ludzi.. Wszystko po to .Polacy podczas II wojny światowej odpowiedzi Polska i świat po II wojnie światowej sprawdziany Polska i świat po II wojnie światowej prace klasowe Polska i świat po II wojnie światowej odpowiedzi Polska i świat w II połowie XX wieku sprawdziany Polska i świat w II połowie XX wieku prace klasowe Polska i świat w II połowie XX wieku .Polska i Świat po II Wojnie Światowej, test z historii Test obejmuje pytania z zakresu wydarzeń po II Wojnie Światowej..

TEST Nowy podział świata STRESZCZENIE.

Początki władzy komunistów w Polsce.. Szukaj.. System wersalsko-waszyngtoński, II.. Kultura okresu międzywojennego 6.. Plik TEST A polska i świat po II wojnie światowej.doc na koncie użytkownika Anngellaa • folder rozdział V • Data dodania: 15 sty 2015.. Konflikty na świecie po 1989 roku.. Sprawdzian "Polska i Świat w II połowie XX wieku" Sprawdzian Liceum Poznać Przeszłość.. Uporządkuj wydarzenia w kolejności chronologicznej przy pomocy cyfr od 1 do 6 (odWiek XX Rozdział I / Świat po I wojnie światowej.. Nowe państwa na mapie Europy po I wojnie światowej: Polska, Czechosłowacja, Litwa, Łotwa, Estonia, Finlandia, Królestwo SHS (Jugosławia), Irlandia, Austria, Węgry, ZSRR .. Wielka Wschodnioazjatycka Sfera Wspólnego Dobrobytu - to nazwa imperium japońskiego w czasach ekspansji w .Ludzie, ma ktoś może sprawdzian z książki Poznać Przeszłość XX wieku , z działu pierwszego, świat po I wojnie światowej?. tommylee1985.Świat po I wojnie światowej ; Świat po I wojnie światowej , test z historii System wersalski Odbudowa powojenna i wielki kryzys Kryzys demokracji w Europie ZSRR w okresie między wojennym Kultura okresu międzywojennego Świat na drodze ku wojnie.Sprawdzian dla jednej grupy.. Odrodzone państwo polskieSprawdzian dla jednej grupy.. Udostępnij.. 576 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0..

Wiek XX "Polska i Świat po II Wojnie Światowej" Waga sprawdzianu:1.18MB ...

Mam wielka prośbę, potrzebuję sprawdzianów do klasy 1 liceum z historii Poznać przeszłość wiek XX, do działu polska i świat po II wojnie światowej, Błagam o pomoc :) 2014-05-17 .Sprawdzian-Polska i świat po II wojnie światowej.. Pojęcia - Tomasz Tokarz.. Polska i Świat w II połowie XX wieku.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Polski do NATO, E.. System wersalsko-waszyngtoński, II.. Przystąpienie Polski do Unii Europejskiej, F. Protesty społeczne w państwach Europy środkowo-wschodniej przeciwko władzy komunistycznej, G. Zjednoczenie Niemiec, H. Rozpad Związku Sowieckiego Przyczyny: Skutki: 6.. Do wojny po stronie państw centralnych przystąpiły Bułgaria i Turcja, a próba nawiązania fizycznego kontaktu sił Ententy z Rosjanami przez Dardanele skończyła się fiaskiem wielkiej operacji desantowej wojsk brytyjskich i australijskich w Bitwie pod Gallipoli.Scenariusz lekcji 8.. Odbudowa powojenna i wielki kryzys 3.. Już w styczniu 1919 roku rozpoczęły się obrady Kongresu Wersalskiego, którego głównym zadanie było stworzenie nowego ładu w Europie po I wojnie światowej.. Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia.Test B Polska i świat po II wojnie światowej Test podsumowujący.. Czy przypasujesz 30 polskich nazw państw Europy.Oferta wydawnicza GWO: podręczniki szkolne, multimedia, e-booki, zeszyty ćwiczeń, zbiory zadań, książki pomocnicze, poradniki dla nauczyciela, pomoce .I wojna światowa zakończyła się podpisaniem rozejmu 11 listopada 1918 roku.. Kwiecień 1922 .. Wielki test wiedzy o I Wojnie Światowej!. Sprawdzian Liceum Poznać Przeszłość.. Skomentuj..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt