Starożytna grecja i rzym sprawdzian liceum
Krajobraz Grecji jest (zaznacz prawdziwą odpowiedź): a. nizinny, z dużą ilością lasów c. górzysty z wieloma zatoczkami i łatwym dostępem do morza b. pustynny, nieurodzajny d. nizinny, brak dostępu do morza II.Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: Test z II działu "Zrozumieć przeszłość" cz.1 ,dział Starożytna GrecjaStarożytna Grecja - bez religii i dorobku kulturalnego (tematy te pojawią się osobno).. Literatura Już w antyku uporządkowano rodzaje literackie, wprowadzając obowiązujący przez długie wieki podział na: epikę, lirykę, dramat.Sprawdzian wiadomości z historii z działu "Starożytny Rzym" dla klasy I gimnazjum opracowany na podstawie podręcznika G. Wojciechowskiego, wydawnicwo "Nowa Era" .. Liceum eksternistycznie - dlaczego nie!Starożytna Grecja - jak wiele o niej wiesz?. Apenińskiego.. STAROŻYTNY RZYM 1.. W przypadku, gdy grono ludzi rządzących w polis było wąskie i ograniczało się do przedstawicieli .RZYM Starożytni Rzymianie wywodzili się z Płw.. STAROŻYTNA GRECJA .. Przygotowanie do matury z historii sztuki - pytania z zakresu Starożytna Grecja, Rzym, Egipt + kultura egejska i etruska.. Rzym to miasto położone w południowej części Europy, niedaleko Morza Śródziemnego, na Półwyspie Apenińskim.. Zauważyłeś literówkę, błąd ortograficzny lub stylistyczny?. Sprawdzian klasa 5-ta do działu Starożytna Grecja ..

J.K ...Sprawdziany, testy, kartkówki, odpowiedzi, prace domowe, wypracowania, lektury,Historia, Sprawdziany i testy "Starożytny Rzym" - test z historii starożytnej dla liceum ogólnokształcącego.

Przejęli od Greków religię, lecz nadali bogom inne imiona.. J.K 2 lata temu.. Najstarsze dzieje Grecji: Nanstarsze dzieje Grecji - notatka; Najstarsze dzieje Grecji - wykład ; Kultura minojska i mykeńska - prezentacja ; Porównanie cywilizacji minojskiej i mykeńskiej Polecam film: Starożytna Grecja - Jak powstało imperium Grecji Temat 2.. Sprawdzian z historii klasa 5 dział 2 - Starożytna Grecja - Wczoraj i dziś .. Starożytny Rzym - Wczoraj i dziś; Sprawdzian z historii klasa 5 dział 4 - Początki średniowiecza - Wczoraj i dziś .Sztuka i życie w Grecji: Starożytna sztuka grecka wyróżniała się konsekwencją w rozwoju.. Macie ?Starożytny Rzym - cywilizacja rozwijająca się w basenie Morza Śródziemnego i części Europy..

Podobnie jak tereny Grecji, rzymskie obszary także były górzyste, ale nie tak bardzo, by uniemożliwiać stworzenie potężnego państwa.Starożytna Grecja - liceum, test z historii Zestaw pytań na temat starożytnej Grecji z zakresu liceum ogólnokształcącego.

Jej kolebką było miasto Rzym leżące w Italii, które w pewnym momencie swoich dziejów rozpoczęło ekspansję, rozszerzając swoje panowanie na znaczne obszary i wchłaniając m.in. kulturę starożytnej Grecji.Cywilizacja rzymska, nazywana też niekiedy grecko-rzymską, razem z .Starożytna Grecja - cywilizacja, która w starożytności rozwijała się w południowej części Półwyspu Bałkańskiego, na wyspach mórz Egejskiego i Jońskiego, wybrzeżach Azji Mniejszej, a później także w innych rejonach Morza Śródziemnego.Starożytna Grecja uważana jest za kolebkę cywilizacji zachodniej.Grecka kultura, sztuka, mitologia, filozofia, nauka zostały za .Oferta wydawnicza GWO: podręczniki szkolne, multimedia, e-booki, zeszyty ćwiczeń, zbiory zadań, książki pomocnicze, poradniki dla nauczyciela, pomoce .Sprawdziany i testy z liceum i szkoły średniej Język polski.. Podbili Grecję w II w. p.n.e., nie niszcząc jednak, lecz przejmując jej wspaniałą kulturę i sztukę.. Rozdział IV: .- w III w p.n.e. po zetknięciu się Rzymian z miastami Wielkiej Grecji i po ich wcieleniu do federacji italskiej nastąpił proces intensywnej hellenizacji religii.. Połącz odpowiednie urzędy z ich krótkim opisem.. starożytnej Grecji (do Liceum rozszerzenie) .. Do greckiego zmysłu piękna oddali swoje osiągnięcia techniczne.. Lektury - testy maturalne; ..

31 pyta ...Test Starożytność, Grecja, Rzym i Biblia, Rozdział I podręcznika Przeszłość to dziś dla Klasa I. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Wybierz test z rozdziału Starożytna Grecja lub podrozdziałów podręcznika Zrozumieć przeszłość cz. 1 dla Klasa II Liceum.

Temat 1.. W pliku znajdziesz zrozumieć przeszłość testy oraz odpowiedzi do każdego rozdziału (Pierwsze cywilizacje, Starożytna Grecja, Antyczny Rzym, Wczesne średniowiecze, Europa i Polska w XI-XIV wieku, Schyłek .Zobacz 4 odpowiedzi na pytanie: Proszę o pomoc .. Napisz do nas.. Kultura mykeńska została stworzona przez: a) Kreteńczyków b) Karyjczyków c) Achajów d) Dorów 2.. Zwykle mówiąc o niej wyróżniamy dwa style: kultura jońska - bardzo bogata, swobodna, indywidualna, lekka i majestatyczna, kultura dorycka - mniej swobodna, ciężka, rygorystyczna konstrukcja, powaga, dostojność i surowość.Starożytna Grecja i Rzym upadły.. STAROŻYTNA GRECJA 1.. Poleć go na FB.. Imperium To rozległe wielonarodowe państwo, którego struktura utrzymywana jest dzięki przymusowi wywieranego z jego środka centralnego.Kartkówka dot.. Pojęcia: Republika (łac. res publica - sprawa publiczna; rzecz pospolita) to ustrój polityczny, w którym władza jest sprawowana przez organ wyłoniony w wyniku wyborów.. Jednakże wpływ, jaki wywarły te dwie kultury na rozwój sztuki, literatury, techniki, prawodawstwa i kultury życia oraz wielu dziedzin nauki jest niekwestionowany.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. starożytnego Rzymu (do Liceum rozszerzenie) Tło historyczne kartkówki..

... Test o starożytnej Grecji, na poziomie 2 klasy liceum ogólnokształcącego, poziom rozszerzony, nowa podstawa programowa.Przedstawiamy wpis zrozumieć przeszłość sprawdziany, który ma na celu pomoc w nauce historii.Ten podręcznik jest przeznaczony dla liceum i technikum wydawnictwa Nowa Era.

Świat poleis: Świat greckich .I.. Skomentuj.. Ostatnim z 7 królów panujących w Rzymie przed powstaniem republiki był: a) Romulus b) Tarkwiniusz Pyszny c) Tarkwiniusz Stary d) Numa Pompiliusz 2.. Potrzebuje testów grupy A i B Antyczna Grecja Śladami przeszłości 1 .. Wprowadzono kult greckiego boga-herosa, opiekuna lekarzy Asklepiosa.. Cesarstwo monarchia pod władaniem cesarza.. Oryginalne materiały nie posiadają zabezpieczenia - znaku wodnego.ROZDZIAŁ II.. Niniejsza kartkówka dotyczy starożytnego Rzymu i przygotowana została dla klasy 1 Liceum o profilu rozszerzonym.. Archiwum; Spodobał Ci się nasz serwis?. Wykorzystana z powodzeniem na lekcjach historii w celu sprawdzenia stanu wiedzy przed zaliczeniem całego działu.Historia Starożytny Rzym 1.. Strona główna .. Antyczny Rzym Antyczny Rzym str. 155 - 238 Antyczny Rzym..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt