Romeo i julia sprawdzian z treści
List do Romea napisany przez ojca Laurentego miał dostarczyć: a) brat Jan b) brat Antoni c) brat Paweł .Shakespeare, Romeo i Julia, Warszawa 1993, s. 38) Już po pierwszej rozmowie rodzi się między nimi miłość.. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy .Test Romeo i Julia, Romeo i Julia podręcznika Lektury dla Klasa I. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.. Moje nazwisko jest mi nienawistne, Bo ty, najświętsza, jesteś mu niechętna.. O, jednocześnie z tym wykrzykiem Tybalt, Matka i ojciec, Romeo i Julia, Wszyscy nie żyją.. Archiwum testów dostępne tylko do odczytu.. FunTest.pl.. ęczeć.. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla Webmastera4.. Po balu ma miejsce słynna scena balkonowa w ogrodach rodziny Kapuletów, kiedy wyznają sobie wzajemne uczucia.. Dziewczyna zachwyca się pocałunkiem, mówiąc: „Jak z książki całujesz".. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Montekich i Capuletich AD 2.Wybierz test z rozdziału Romeo i Julia lub podrozdziałów podręcznika Lektury dla Klasa I Gimnazjum.. Strona serwisu Gimnazjum w Radziłowie..

"Romeo i Julia"- sprawdzian z lektury.

Wina nie wynika z działań bohaterów, ale z tajemniczych zrządzeń losu.. Serwis zamknięty.. Zauważyłeś literówkę, błąd ortograficzny lub stylistyczny?. I żaden język nie odda boleści, Jaką to straszne słowo w sobie mieści.. Co było następstwem miłości zwięczonej śmiercią dzieci obu rodów?. Z zbójczego tego wyrazu płynąca.. Romeo wygnany!. Kto udzielił ślubu Romeo i Julii?. Skomentuj.. Co skłoniło Romeo do próby samobójstwa?. Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.. Romeo i Julia spotykają się przypadkiem, przypadkiem Romeo staje się zabójcą Tybalda, a wreszcie ciągiem niezamierzonych przypadków są wydarzenia wiodące do śmierci głównych bohaterów.Romeo i Julia - karta pracy: Romeo i Julia - rozprawka: Romeo i Julia - sprawdzian po omówieniu lektury: Romeo i Julia - test sprawdzający znajomość lektury: Sherlock Holmes - sprawdzian: Skąpiec - karta pracy: Skąpiec - quiz: Skąpiec - rozprawka: Stary człowiek i morze - czytanie ze zrozumieniem: Stary człowiek i morze - sprawdzian z .Romeo i Julia poznali się na: a) na balu maskowym u Kapuletów b) na balu u księcia c) na balu maskowym u Montekich 8.. Masz do rozwiązania test jednokrotnego wyboru składający się z 20 pytań.. Udostępnij..

Pobierz (doc, 33,0 KB) Podgląd treści.

Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.. Romeo i Julia - Lektury - Język polski dla Klasa I Gimnazjum - Klasowka.onet.pl Do poprawnego działania strony konieczne jest włączenie obsługi Javascript.TEST SPRAWDZAJĄCY ZNAJOMOŚĆ LEKTURY „ROMEO I JULIA" W. SZEKSPIRA GR.. .Test ze znajomości lektury Romeo i Julia.. Marta oznajmia Julii, iż matka ją woła.. Napisz do nas.. nie spiły jeszcze stu słów z twoich ust, A już poznaję .analiza jego tematy (romeo i julia sprawdzian ze znajomości lektury, romeo i julia test ze znajomości lektury, test z lektury romeo i julia) i głównych konkurentów (funtest.pl, gwo.pl, plikownia.net)czas i miejsce akcji, bohaterowie, i dziś możemy spotkać Romea i Julie - wypowiedz się na ten temat uzasadniając swoje poglądy, gdyby ta historia zakończyła się szczęśliwie (to samo polecenie co przed chwilką) w jaki sposób miłość zmieniła Romea i Julie?, Dlaczego Romeo i Julia są tak sławną literacka parą?. Gdzie Romeo pojedynkował się z Parysem?. Romeo dowiaduje się od Marty, że poznana przez niego piękność to córka Kapuletów.Romeo i Julia , odpowiedz na poniższe pytania?.

Test sprawdzający wiedze o "Romeo i Julia" test o romeo i Julia.

Komu pierwszemu zdradza Romeo .TEST ZE ZNAJOMOŚCI TREŚCI LEKTURY "ROMEO I JULIA" Wyniki w sieci .. O co pokłóciły się rody Montecchich i Capulettich ?. Mają świadomość, że wzajemna .. Jakie rozwiązanie znalazł zakonnik Laurenty, by nie dopuścić do ślubu Julii i Parysa ?. plan wydarzeń list miłosny do jednego z bohaterów, kartka z .Test sprawdzający stopień znajomości lektury W. Szekspira pt. "Romeo i Julia" wraz z kluczem odpowiedzi.. SPRAWDZIAN Z TREŚCI LEKTURY „ROMEO I JULIA" .. poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do Twoich .To nie Romeo, co rozmawia z tobą.. Podaj nazwę środka artystycznego, którym posłużył się anonimowy autor, mówiąc o śmierci.Zaskakujące też, jak wielka jest tu rola przypadku.. W przeddzień ślubu Julia wypija napój.Wiliam Szekspir, Romeo i Julia.. Julia miała pozostać w „pozornym stanie nagłej śmierci" przez: a) 42 godziny b) 24 godziny c) 12 godzin 4.. W ostatnim pytaniu wszystkie odpowiedzi są za 10 punktów.. [przypis edytorski] Romeo i JuliaNa cmentarzu spotyka Parysa, z którym zaczyna szamotaninę.. Słysząc jednak straże ucieka, pozostawiając Julię w grobowcu.Romeo podchodzi do Julii, rozpoczyna z nią rozmowę..

Test ze znajomości lektury Romeo i Julia.Musisz opanować treść „Romea i Julii" na sprawdzian?

Za każde pytanie można zdobyć 10 punktów.. FunTest.pl.. W moją samotność?. Ile lat miała Julia ?. Źródeł utworu należy doszukiwać się we włoskiej opowieści romantycznej Mattea Bandella (Le tre parti de le Novelle del .Romeo i Julia.. Romeo widząc postać ukochanej złożoną w trumnie, zażywa truciznę i umiera.. Gdzie Romeo poznaje Julię?. Gdzie moja matka i ojciec?. Historia toczy się w Weronie i Mantui.. Śmierć nie ma granic ni miary, ni końca.. Przedstawia historię tragicznej miłości dwojga młodych ludzi, którzy stali się wzorcami romantycznych kochanków.. Serwis zamknięty.. Mam-że wraz ęczyć¹⁴ i mówić?. 9034 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Szekspir to słynny dramaturg:Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies.. Dorota 4 lata temu.. Możesz zdobyć 20 pkt.. Archiwum testów dostępne tylko do odczytu.. Za kogo Capuleti chcieli wydać Julię?. Romeo Aby odpowiedzieć, Musiałbym nazwać się, a nie wiem, jak.. Kogóż to kochasz?. Rząd IRomeo i Julia - streszczenie, William Szekspir - Romeo i Julia, streszczenie, opracowanie .. Przestań mię dręczyć.. Czy Romeo miał rodzeństwo?. [przypis redakcy ny] ¹⁴ ęczyć — dziś popr.. Akcja utworu rozgrywa się w: a) Wenecji b) Weronie c) Weronie i Mantui 2.. Opisz w jaki sposób została w utworze przedstawiona śmierć.. Kto zabił Tybalta?. Parys zostaje zabity.. Wiedzą, jak trudna jest ich sytuacja z uwagi na nienawiść dzielącą ich rodziny.. Gdybym to słowo miał gdzieś napisane, Podarłbym je na strzępy!. Bohaterowie Romeo i Julia; Charakterystyka Julia Kapulet; Romeo i Julia streszczenie; Rozmowa mistrza Polikarpa ze Śmiercią.. Gdy Julia się budzi, jest przy niej ojciec Laurenty, który opowiada jej o całym zdarzeniu.. mów!. W internecie pod hasłem Romeo i Julia opracowanie lub Romeo i Julia krótkie streszczenie znajdziesz wiele różnych stron, z których poznasz ogólną historię dramatu, jednak jeśli chcesz dogłębnie przerobić materiał, dobrym pomysłem będzie skorzystanie z fiszek z pytaniami .Test sprawdzający wiadomości z lektury Romeo i Julia.. Dramat składa się z: a) trzech aktów b) czterech aktów c) pięciu aktów 3.. W kim kochał się Romeo przed poznaniem Julii ?. Po zaznaczeniu wszystkich odpowiedzi naciśnij przycisk "Do oceny".test nie jest zły, ale z ortografią jest problem i z jednym pytaniem.. Test Romeo i Julia - podręcznik Lektury Do poprawnego działania strony konieczne jest włączenie obsługi Javascript.WygnanieTo przeraźliwe: Romeo wygnany!. Zakonnik pomaga dziewczynie, daje jej płyn, który po wypiciu wywołuje letarg podobny do śmierci, a następnie układa plan: Julia zostanie pochowana, wtedy też przybędzie powiadomiony o wszystkim Romeo i zabierze ją z Werony.. Traktuje to jako drobną ankietę..Komentarze

Brak komentarzy.