Testy ze znajomości lektury mały książę
że baranek zjadł różę.. Prawidłowe odpowiedziAntoine de Saint-Exupéry, "Mały Książę" - jeśli całym sercem zagłębiłeś się w opowieść o przygodach Małego Księcia, powinieneś sobie poradzić, ale łatwo nie będzie!. Zrób test i się przekonaj!. Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.. Geniusz Exuperego polegał na tym, że stworzył on dzieło, które odebrać można w rozmaity sposób.. Rozpocznij quiz .. Zauważyłeś literówkę, błąd ortograficzny lub stylistyczny?. Maly_ksiaze_testy_wersja A_i_B.pdf.Język polski, Sprawdziany i testy Test z lektury Mały Książę.. Składa się on z 5 części - sprawdza znajomość lektury, umiejętność analizy tekstu poetyckiego, umiejętność rozumienia tekstu epickiego, redagowanie zaproszenia, redagowanie rozprawki.Ściąga z "Małego Księcia" Wypracowania; Cytaty z "Małego Księcia" Test z lektury.. Kochają go miliony.. Silnego podmuchu wiatru.. przeczyszczanie wulkanów.. NigdyNajpierw "Małego Księcia" wydano po angielsku, później po francusku, a następnie po polsku - polskie wydanie było jednym z pierwszych (w 1947 r.).. Zapisuj ulubione.. Byłem wzruszony.. Testy \ Lektury szkolne \ Mały książe; Mały książe, test z lektury Test z lektury Mały Książe autorstwa Antoine de Saint-Exupery.TEST Z LEKTURY: Mały Książę.. Dodawaj wpisy.. Obserwuj autorów..

Lektury • 4 lata temu • #lektury #malyksiaze .

W świetle księżyca patrzyłem na blade czoło, na,,Mały Książę" to powieść przeznaczona dla czytelników w każdym wieku.. .„Mały Książę" Antoine de Saint-Exupery'ego Moje rozważania na temat przyjaźni i miłości po lekturze „Małego Księcia" A. de Saint-Exupery'ego Ciąg dalszy ,,Małego Księcia".lektury "Mały Książę"?. Proponuję zatem, aby uczniowie nie notowali pytań, tylko od razu same odpowiedzi.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Mały Książę i róża Przeczytaj poniższe hasła dotyczące relacji Małego Księcia z różą.. Aktualności; O książce.. Dzięki komu Książę mógł wrócić na swoją planetę?. Napisz do nas.. że Mały Książę już o nim zapomniał Poproszę o ocenę.. Szukaj Grupy Zadania Przeglądaj Zaloguj się Załóż konto.. W zależności od naszego stanu emocjonalnego i naszej dojrzałości wyciągniemy z lektury to, co akurat będzie dla nas najistotniejsze.Proponuję niedługi sprawdzian znajomości lektury Mały Książę.. a) na Saharze b) na Biegunie Południowym c) w Australii 2.. Zarejestruj się!. Ponieważ Mały Książę był senny, wziąłem go na ręce i poszedłem dalej.. Załóż konto Zaloguj się.. Bo bał się żmii.. Zaloguj się.. Test ze znajomości książki Mały Książe ze strony swoją znajomość fabuły Małego Księcia.. okazalo sie ze jakies dwa miesiace temu moj nauczyciel z polskiego dal identyczny na sprawdzianie z lektóry..

Test z lektury - sprawdź swoją wiedzę.

Plik zawiera testy / sprawdziany / kartkówki dotyczące lektury jaką jest Mały Książę.. Przyczyną przymusowego lądowania było: a) brak paliwa w samolocie b) złe warunki pogodowe c) awaria maszyny 3.. Do obowiązków Małego Księcia należało także: codzienne odkurzanie planety.. Jednocześnie informujemy że zmiana ustawień przeglądarki może spowodować ograniczenie korzystania ze strony Chomikuj.pl.- Tak - powiedziałem Małemu Księciu - to, co upiększa dom czy gwiazdy, czy pustynie jest niewidzialne.. Udostępnij.. 177 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Przygotuj się do sprawdzianu i klasówki.. karmienie baranka 15.. Rysunek nr 2, który Mały Książę wykonał, będąc dzieckiem, według dorosłych przedstawiał kapelusz, a co ukazywał, zdaniem małego autora?. Wraz z testem / sprawdzianem / kartkówką jest klucz odpowiedzi bądź przykładowe odpowiedzi (jeżeli chodzi o pytanie otwarte).1.. Książki w mojej kolekcji; Polskie wydania książki; Szukam "Mały Książę" Braillem; Wydania audio; Plakaty teatralne; Kilka gadżetów; Kilka innych książek.. Pierwszą Król, drugą Próżny, trzecią Pijak, czwartą Bankier, piątą Latarnik, szóstą Geograf.TEST Z LEKTURY: Mały Książę .. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Test dotyczący lektury "Mały Książę" Antoine de Saint - Exupery jest przeznaczony dla uczniów klasy II gimnazjum..

Sprawdź, co pamiętasz z lektury14.

Mały KsiąŜę, choć sam zadawał mi wiele pytań .. "Dowodem istnienia Małego Księcia jest to, Ŝe był śliczny, Ŝe śmiał się i Ŝe chciał .. zabrał ze sobą całe stado słoni, to nie dałyby one rady .Mamy dla was najpopularniejsze przez nauczycieli testy / sprawdziany / kartkówki z lektury pt. Mały Książę.. W sumie "Małego Księcia" przetłumaczono na 270 języków i dialektów, sprzedano ponad 140 mln egzemplarzy.. Jak rozumiesz słowa ,, Wśród ludzi także jest się samotnym " ''Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu .. Wyjaśnij sens symboli w utworze Lis - Róża - Żmija _ baobaby - studnia - 2.. Czuł się odpowiedzialny za różę.. Ściągnij załącznik: Kartkowka_-_znajomosc_tresci_lektury_-_MALY_KSIAZE.pdf Podziel się: Katarzyna Autorka bloga .„Mały Książę" A. de Saint Exupery - test sprawdzający dla gimnazjum Post Views: 5 644 mały książę mały książę przygotowanie do sprawdzianu mały książę test wiedzy mały książę test z lektury sprawdź wiedze o małym księciu test z małego księciaPlik Mały Książę test 1.docx na koncie użytkownika cordis1 • folder Pomoce szkolne • Data dodania: 15 mar 2011. tekst książki; Antoine de .Kartkówka ze znajomości treści lektury Antoine da Saint Exupe'ry „MAŁY KSIĄŻĘ" Kartkówki z lektury umieszczane na moim blogu mają za zadanie jedynie sprawdzić znajomość lektury..

Test z lektury Mały Książę dla klasy pierwszej gimnazjum 1.

Chcesz sprawdzić na jaką ocenę masz szansę na sprawdzianie z lektury?. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Kartkówka - znajomość treści lektury - "MAŁY KSIĄŻĘ" październik 18, 2016 ; Kartkówka - znajomość treści lektury - "MAŁY KSIĄŻĘ" Podgląd załącznika.. Można go też wykorzystać do pracy na lekcji, np. w grupach.. Statkowi kosmicznemu.Test Mały książę, Mały książę podręcznika Lektury dla Klasa II.. Nauka zdalna 2020 .. Plastyka Spotkania ze sztuką ZP.1.Jak nazywała się planeta Małego Księcia ?. Gdzie lotnik musiał przymusowo lądować?. Pokłócił się z lotnikiem.. Lektury 4 lata temu.. Podczas pierwszego spotkania Mały Książę poprosił lotnika o: a) narysowanie baranka b) pomoc w odnalezieniu baranka c) wodę d) o nic go nie prosił 4.„Mały Książę" (lektura obowiązkowa) - test podsumowujący, plik: -maly-ksiaze-lektura-obowiazkowa-test-podsumowujacy.pdf (application/pdf) NOWE Słowa na start!. wniosek:oplaca sie wchodzic na takie stronki, a zwlaszcza ze nauczyciele tez ty czasem bywaja.. O co do tej pory boi się Narrator: że Mały Książę nie dotarł na swoją planetę.. Rozwiąż test!Plik Mały Książę pytania.pdf na koncie użytkownika fretkafredziu • folder Mały książę • Data dodania: 30 paź 2011 .. Otrzymuj osiągnięcia.Jeżeli zawsze bliski był ci Mały Książę - test znajomości lektury nie tylko odświeży twoją pamięć, ale i pobudzi nostalgię.. Jednocześnie informujemy że zmiana ustawień przeglądarki może spowodować ograniczenie korzystania ze strony Chomikuj.pl.. ocenilabym ta prace na 5 z minusem, bo wlasnie taka ocenke dostalam i to bez znajomosci pytan.„Mały Książę" ukazał się po francusku i po angielsku w 1943 r. Do dziś przetłumaczono go na ponad sto języków.. Wydawało mi się, że niosę kruchy skarb.. Moja kolekcja.. Można się znów na chwilę przenieść do świata, w którym nie ma nic ważniejszego, aniżeli miłość do pięknej róży, a to, co naprawdę ważne, kryje się w przyjaźni, gwiazdach, poznawaniu i marzeniach.Test sprawdzający znajomość treści lektury - „Mały Książę" Antoine'a de Saint-Exupery'egoTest sprawdzający znajomość treści lektury - „Mały Książę" Antoine'a de Saint-Exupery'ego.. Załóż konto.. Tagi dla tego testu: Książę Mały Podaj swoje imię: Sebastian Dlaczego Mały Książę chciał wrócić na planetę?. Skomentuj.. .przegladajac sobie wybrane prace natknelam sie na ten test..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt