Mitologia grecka kartkówka liceum
Odpowiedz.. W arkuszu maturalnym z języka polskiego uczniowie znajdą .Kartkówka dot.. Kartkówka z antyku.. 3.Jak miały na imię trzy siostry Zeusa!. Z którym mitem kojarzy Ci się rekwizyt nr 1?. „P'an-ku-twórca kosmosu" 2) mit grecki c) „Powstanie świata" 3) mit ludów Dalekiego Wschodu 3.. _____ _____ _____ 2.Wiesz całkiem dużo o mitologii, ale jeszcze Ci czegoś brakuje.. Może przyda się do sprawdzianu Oto [link widoczny dla zalogowanych] informacje Dla najbardziej zainteresowanych - pracy klasowej z mitologii proszę się spodziewać ok 20-23 lutego Termin ustalimy po powrocie z ferii.Materiały dydaktyczne z języka polskiego szkoła podstawowa klasa 5.. Historie te objaśniały starożytnym, powstanie świata, bogów i ludzi .Sprawdzian z mitologii dla klasy V. Matura 2017 z języka polskiego odbyła się 4 maja.. wg Jagt3.o najbardziej popularnych bogach greckich.. Pierwszym epikiem, żył w VIII wieku przed naszą erą, był pieśniarzem (aojdem), stworzył dwa wielkie eposy: Iliadę i Odyseję.Od niego zaczyna się właściwie historia literatury naszego kręgu kulturowego.Mitologia grecka to zbiór mitów, jakie powstawały i kształtowały się przez stulecia na obszarze antycznej Grecji.. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraPodany fragment nawiązuje do mitologii przez: A. myśl B. postać C. symbol D. motyw E. styl 20. ,, Bo to jest wieszcza najjaśniejsza chwała, że w posąg mieni nawet pożegnanie.".

Stan ten nazywa się z grecka katharsis.1.

Ile z tej wiedzy zostaje w naszej głowie?. Przekonaj się, odpowiadając na pytania naszego quizu.. Polecam ją Wam .. 2.Podaj poprawny tytuł i autora Mitologii .. - kości - Prometeusz 2.. Przyczyny popularności Biblii: - źródło prawdy dla wierzących, - zaspokaja ludzką ciekawość na temat początków świata i życiu pierwszych ludzi, - zawiera prawdy moralne, ma charakter dydaktyczny, - inspiracja dla tekstów kultury, 2.. MITOLOGIA GRECKA Połącz w pary.. Mitologia Grecka, test z lektury Na podstawie Mitologii Wandy Markowskiej, Jana Parandowskiego oraz Zygmunta Kubiaka.. Uznana jest za zbiór ksiąg świętych żydowskich .Co wiesz o mitologii Greckiej ?. Wymień imiona pierwszej królewskiej pary bogów, która dała początek wielu pokoleniom ?. 2 nie zostala wymieniona Hestia.. Ostatecznie nie wykorzystałem jej podczas lekcji, ale posłużyłem się częścią zadań na sprawdzian z tego działu.Co powinieneś pamiętać z gimnazjum?. Napisz krótko (ok. pięć zdań) jak powstał świat według mitologii Dalekiego Wschodu: .Olimpus - Olimpiady przedmiotowe dla szkół podstawowych i liceów ogólnokształcących.Test: Mitologia Grecka Na podstawie Mitologii Wandy Markowskiej, Jana Parandowskiego oraz Zygmunta Kubiaka..

O co zapyta polonista w liceum na rozpoznawczej kartkówce?

Podaj ich imiona .Jak dobrze znasz mity oraz greckie bóstwa i ile zapamiętałeś z lekcji historii?. starożytnej Grecji (do Liceum rozszerzenie) Tło historyczne kartkówki.. Z którym mitem kojarzy Ci się rekwizyt nr 2?. 12 jest nieprawdą, boBIBLIA 1. a) erynia b) egida c) elegia d) róg obfitości.. Z kilkoma odpowiedziami się nie zgodzę.. Sukces absolwentów Architektury i Urbanistyki Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie w konkursie Ministerstwa ReklamaOpracowała Teresa Marczewska SP 28 w Lublinie Sprawdzian z mitologii klasa V 1.. U jej źródeł leżały ludzkie wierzenia, świadczące o podejmowaniu przez starożytnych Greków prób zrozumienia otaczającego ich świata oraz wytłumaczenia zjawisk, z jakimi stykali się na co dzień.Mitologia grecka - zbiór mitów przekazywanych przez starożytną grecką tradycję opowieści o bogach i herosach, wyjaśniających miejsce człowieka w świecie, oraz samo funkcjonowanie świata, jego stworzenie i historię.Z mitologii czerpano wiedzę na temat świata i rozwijano na tej podstawie normy etyczne wyznaczające miejsce człowieka w ustalonym porządku świata.Testy i klasówki dla Klasa I Liceum.. Test: Mitologia starożytnych Greków kilka pytań na temat mitów, a także zwiazanych z nimi pojęć .. Hezjod Teogonia ZaisteLiceum eksternistycznie - dlaczego nie!. ( mit onarodzinach świata ).Maturzyści przygotowują się już do obowiązkowego egzaminu z języka polskiego..

Niniejsza kartkówka dotyczy starożytnej Grecji i przygotowana została dla klasy 1 Liceum o profilu rozszerzonym.

a) Na początku był chaos, z którego wyłoniła się pierwsza para bogów (według starożytnych bogów).. Już w pyt.. Ten moment kiedy o mitologii greckiej dowiadujesz się więcej z percyego jacksona niż ze szkoły 😂😂😂 .Oferta wydawnicza GWO: podręczniki szkolne, multimedia, e-booki, zeszyty ćwiczeń, zbiory zadań, książki pomocnicze, poradniki dla nauczyciela, pomoce .MITOLOGIA-sprawdzian wiadomości 1.Wyjaśnij termin mit .. Wymień kilka znanych mitów (3) 4.. - zapałka - Prometeusz 3.1wyjasnij pojecia Hellada-starozytna grecja Cerber-trójgłowy pies mieszkający w podziemi z hadesem obol-opłata za przepłyniecie prze rzeke Styks Styks - czarna rzeka , rzucano do niej przeklete dusze tartar-miejsce gdzie przebywają zle dusze (chyba) olimp- gora na ktorej mieszkaja bogowie ambrozja - napoj bogow heros-bohater chaos-zamieszanie,harmider pegaz-koń ze skrzydlami zrodzony z .19..

Wybierz przedmiot i sprawdź swoją wiedzę.MITOLOGIA GRECKA - MITOLOGIA GRECKA - Mitologia Grecka - MITOLOGIA GRECKA - MItologia Grecka - MITOLOGIA GRECKA - Mitologia grecka - Mitologia grecka ... Gimnazjum Dorośli Liceum Technikum Polski.

Geneza Biblii: Nazwa wywodzi się z języka greckiego i oznacza tyle co 'książki'.. Sprawdź swoją wiedzę!. Tragedia wzbudza u widzów, utożsamiających się z bohaterami, współczucie oraz strach i przez to uwalnia ich (oczyszcza) od tych uczuć.. Nie będzie łatwo, ale przecież lubimy wyzwaniaNa bohaterze greckiej tragedii ciąży wina tragiczna (hamartia), bowiem, błędnie oceniając własną sytuację, sam na siebie ściąga on klęskę.. 1.Jak nazywała się pierwsza para greckich bogów?. 8 nie powinno istnieć, bo zdania są podzielone.. 2.Jak nazywała się cudowna tarcza Zeusa?.Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt