Testy sprawdzające z opowieści wigilijnej
CZĘŚĆ I. Można„Opowieść Wigilijna" test z lektury.. 2.Duch Przyszłych Wigilii.. "Opowieść Wigilijna" - test Sprawdź swoją wiedzę z lektury pt. "Opowieść Wigilijna"!. Jak dobrze znasz książkę Karola Dickensa "Opowieść wigilijna"?. (Bożego Narodzenia) Kogo obwiniał Scrooge o wymyślenie świat Bożego Narodzenia?Test Granica - Zofia Nałkowska 1 Test Barok 2 Test Szatan z siódmej klasy - Kornel Makuszyński 1 Test W 80 dni dookoła świata - Juliusz Verne 2 Test Zdążyć przed Panem Bogiem - Hanna Krall 1 Test Kamienie na szaniec - Aleksander Kamiński 4 Test Pan Tadeusz - Adam Mickiewicz 5 Test Opowieść wigilijna - Karol Dickens 3 Test Antygona .„OPOWIEŚĆ WIGILIJNA" Kartkówki z lektury umieszczane na moim blogu mają za zadanie jedynie sprawdzić znajomość lektury.. Test ze znajomości lektury Karola Dickensa pt. Nigdy nie wymagałam pełnych zdań (oczywiście tylko w przypadku tej formy sprawdzianu ), dlatego podaję krótkie odpowiedzi.Utwór "Opowieść wigilijna" powstał w roku: 1852 1822 1839 1843 : 2.. 2.Kim był główny bohater?. 16 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Proponuję zatem, aby uczniowie nie notowali pytań, tylko od razu same odpowiedzi.. Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.Test Opowieść wigilijna - streszczenie i test, Opowieść wigilijna podręcznika Lektury dla Klasa I. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Z tytułowym bohaterem komedii Moliera Skąpiec, z panem Mudrowiczem, bogatym, zgorzkniałym, bezwzględnym człowiekiem z Szaleństw panny Ewy Kornela Makuszyńskiego..

Należy do cyklu tzw. opowieści bożonarodzeniowych.

Rozwiąż quiz!Wybierz test z rozdziału Opowieść wigilijna - streszczenie i test lub podrozdziałów podręcznika Lektury dla Klasa I Gimnazjum.. Wyślij zgłoszenie.. Dickensa Opowieść wigilijna UWAGA!. Duch Przyszłej Wigilii.Odpowiedz na pytania: "Opowieść Wigilijna"!. A)_ 1.W jakim mieście toczy się akcja?. (Ludzi, dzieci) O co dba najbardziej Scrooge?. Ja nazywali się duch drugi (2.). 5.Jak się nazywał drugi duch?. Zawiera nieodpowiednie treści?. 3.Duch Tegorocznego Bożego Narodzenia.. W hipermarkecie W kopalni W kantorze W hurtowni : 3.. 3.Z kim mieszkał?. ODPOWIEDZ NA PYTANIA: 1.Plik pytania z kartkówki Opowieść Wigilijna.doc na koncie użytkownika tomekwator1997 • folder Lektury Szkolne • Data dodania: 14 paź 2011.. 2.Duch Przeszłej wigilii.. Opowieść wigilijna Zawiera 18 pytań.. Od czego zaczął świętowanie Ebenezer Scrooge?. Przekonaj się sam!. Forma pracy - rozprawka.. Jak by ktoś miał jeszcze jakieś wiadomości o tej lekturze np.plan wydarzeń to proszę tu pisać Post został pochwalony 0 razyPodgląd załącznikaOpowieść wigilijna test z treści; Oskar i pani Róża.. Rozwiąż test!Test sprawdzający znajomość treści lektury - „Opowieść wigilijna" Karola DickensaTest sprawdzający znajomość treści lektury - „Opowieść wigilijna" Karola Dickensa.. Szukaj.. S. Lewisa .. Kto z rodzeństwa pierwszy spotkał Białą Czarownicę?.

Przetestuj swoją wiedzę.Megatest, to nowoczesny serwis edukacyjny, oferujący darmowe testy.

Super!Opowieść wigilijna • Testy i opracowania lektur • pliki użytkownika fretkafredziu przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • Leksykon lektur Dickens Charles John Huffman.pdf, Ebenezer Scrooge.jpgProszę o odpowiedzi do tych pytań.Bo za jakiś czas w szkole będę miał test ze znajomości lektury "Opowieść Wigilijna" a być może się pojawi któreś pytanie z tych wyżej.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.. „Opowieść wigilijna" - test trudny.. 4.Kogo zapowiedział przyjaciel Marley'a?. Quiz w Poczekalni.. DRUGA TO ZREDAGOWANIE DŁUŻSZEGO WYPRACOWANIA ZGODNIE Z PODANĄ FORMĄ.. 7.Co obiecywał Scrooge trzem duchom?. Wanisz 2 lata temu.. Rozwiązuj Quizy i zgarniaj atrakcyjne nagrodyTest znajomości "Opowieści z Narnii" C. a) gil b) jemiołuszka c) drozd 6.Quiz z wiedzy o książce C.S. Lewisa "Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa".. (Noc wigilijną) Kogo nie lubi najbardziej Scrooge?. a) Piotr b) Łucja c) Edmund 4.. Marceloli 3 lata temu.. Notatka wstępna.. Skomentuj.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Charles Dickens, "Opowieść wigilijna" - test z lektury.. Kim był Tumnus?. i trzeci (3.).. Opowieść wigilijna - Lektury - Język polski dla Klasa I Gimnazjum - Klasowka.onet.plPraca klasowa dotycząca lektury Ch..

Zobacz: Przedstaw kolejne zjawy pojawiające się w domu Scrooge'a (Opowieść wigilijna)Pytania do lektury „Opowieść wigilijna" Kiedy dzieje się akcja opowieści wigilijnej?

Opowieść Wigilijną, jednak Charles to po polsku Karol, więc myślę, że autor testu wiedział co piszę ;) Lecz to prawda - Charles to nie polskie imię, tak samo jak Dickens nie jest Polakiem.. 9.U kogo Scrooge zjadł świąteczny obiad?test sprawdzający wiedzę z lektury ,,Opowieść Wigilijna'' - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraJak dobrze znasz książkę Karola Dickensa "Opowieść wigilijna"?. 6.Do kogo zaprowadził Scrooge'a?. PIERWSZA TO PYTANIA NA, KTÓRE POWINIENEŚ UDZIELIĆ ODPOWIEDZI.. Archiwum testów dostępne tylko do odczytu.. 16 .Zobacz co wiesz o tej lekturze.. 1 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. (O pomnażanie swojego majątku) Jakich świąt nie lubił Scrooge?. Sprawdź swoją wiedzę.. Czy pamiętasz, co spotkało Scrooge'a w Boże Narodzenie?. Udostępnij.. - na podstawie powieści Erica Emmanuela Schmitta pt. Oskar i pani Róża ?. Powstała około 1843 r. Wydarzenia mają miejsce w Londynie w domu kupca Ebenezera Scrooge'a i w jego kantorze, w wigilię Świąt Bożego Narodzenia, w XIX wieku.Opowieść wigilijna Wypracowanie egzaminacyjne „Pieniądze szczęścia nie dają", ale mogą służyć dobru - skomentuj to powiedzonko w oparciu o „Opowieść wigilijną" i inny znany ci tekst kultury.. .Bohaterowie nierealni, fantastyczni Jakub Marley - bohater epizodyczny, wspólnik Scrooge'a, w chwili kiedy rozpoczyna się akcja opowieści, mija siódma rocznica jego śmierci Występują również: * Duch Wigilijnej Przeszłości, * Duch Tegorocznego Bożego Narodzenia, * Duch Przyszłych Wigilii.GENEZA: Opowieść wigilijna to najbardziej znany utwór Karola Dickensa..

Dlaczego autor opowieści Oskar i pani Róża posłużył się humorem i językiem potocznym ?TestWiedzy.pl - Ogromna ilość testów na czas ze wszystkich możliwych kategorii.

PRACA KLASOWA SKŁADA SIĘ Z DWÓCH CZĘŚCI.. Przekonaj się sam!. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Udostępnij.. Czego dowiaduję się o miłości, cierpieniu i śmierci?. Serwis zamknięty.. Skomentuj.. Sprawdź się!. Gdzie pracował Scrooge z Marley`em?. Wybierz jeden z ww..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt