Sprawdzian znajomości quo vadis
W czym kompała się żona Nerona.. Sam mówił, że rankami budzi się akby zdrętwia-Dozwolone jest pobieranie materiałów oraz ich modyfikacja (przystosowanie, przeróbka) wyłącznie do własnego użytku dydaktycznego związanego z wykonywanym zawodem nauczyciela w danej placówce szkolnej i prezentowanie ich na forum szkoły (w tym innym nauczycielom i rodzicom uczniów).Robię uczniom zapowiadane kartkówki ze znajomości lektur.. W jakich okolicznościach Winicjusz poznał Ligię?. Poznał ją w domu Aulusa Plaucjusza, gdzie przebywał po wypadku.. Archiwum testów dostępne tylko do odczytu.. Henryk Sienkiewicz.. Szkoła podstawowa.. Literatura "Opowieść wigilijna" - test znajomości lektury.. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy .Test ze znajomości lektury Henryka Sienkiewicza pt. Quo Vadis Zawiera 13 pytań.. Sprawdź, co pamiętasz i odpowiedz na pytania.. Lektury szkolne.. Monika Wiertel; Roczny sprawdzian wiadomości z języka polskiego w klasie IV .Test poświęcony powieści H. Sienkiewicza "Quo vadis" składa się z dwóch części.. Poprzed-Zdrowie niego dnia był na uczcie u Nerona², która przeciągnęła się do późna w noc..

Dobrze pamiętasz Quo vadis?

Test wiadomości o nocach i dniach.doc.Lektura w epoce.. Serwis zamknięty.. Sprawdzian wiadomości o lekturze w PUSTYNI.doc.. Kto opiekował się Ligią, gdy poznał ją Wincjusz ?. Udziel nam wywiadu, a my zdradzimy Ci, w jaki nietypowy sposób wybiłabyś się, jako wokalistka!Quo vadis.. Będąc z wizytą u Pomponii i Aulusa Marek Winicjusz zobaczył niezwykłą dziewczynę z rodu Ligów, którą gospodarze gościli w swoim domu, zachwycił się jej urodą i wdziękiem .W gimnazjum obowiązkowo należy omówić jedną z powieści Sienkiewicza.. Szukaj Grupy Zadania Przeglądaj Zaloguj się Załóż konto.. Dwa światy: chrześcijański i pogański ścierają się ze sobą.Quo vadis Petroniusz¹ obudził się zaledwie koło południa i ak zwykle, zmęczony bardzo.. 12 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Od pewnego czasu zdrowie ego zaczęło się psuć.. Napisz do nas.. Aby więc sprawdzić, czy to naprawdę takie trudne, … Czytaj dalej →Sprawdzian.. Jesteś w pozytywizmie.. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.. Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.Quo Vadis, pytania.. Test formatywny część pierwsza - o świecie przedstawionym w "Quo vadis" - zadania od 1. do 6.. Na stronie używamy cookies.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania..

...Pytania na sprawdzian z lektury Quo vadis ?

Test formatywny część druga - przyczynek do charakterystyki Petroniusza.Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies.. Jak nazywa się miś z klapniętym uszkiem?. Dlaczego Neron chciał zobaczyć palące się miasto?Zobacz quiz: "Quo vadis".. Jednym wychodzi ten sprawdzian na zdrowie, a innym nie.. Ligia była zakładniczką z plemienia Ligów, córką króla, oddaną pod opiekę Plaucjuszom, którzy traktowali ją jak córkę.Quo vadis - sprawdzian ze znajomości Małgorzata Mielniczuk; Quo vadis - test z lektury Kazimierz Mazur; Renesans - sprawdzian wiadomości Katarzyna Szifer-Kamińska; Renesans - test dla klasy I Małgorzata Marosz - Kochan; Renesans - zagadnienia powtórzeniowe.. Skomentuj.. Kto jest przyjacielem Marka Wincjusza ?. Literatura "Krzyżacy" - test znajomości lektury .Henryk Sienkiewicz Quo vadis Rozdział pierwszy 1.. Wymień trzy postacie historyczne.. Jak dobrze orientujesz się w dziejach Ligii i Marka Winicjusza?. Jak bowiem można zapamiętać informacje z kilkuset stron?. Zauważyłeś literówkę, błąd ortograficzny lub stylistyczny?. Poprzedniego dnia był na uczcie u Nerona, która przeciągnęła się do późna w noc.Od pewnego czasu zdrowie jego zaczęło się psuć.. ZdrowiePetroniusz obudził się zaledwie koło południa i jak zwykle, zmęczony bardzo..

..."Quo vadis" - test znajomości lektury.

Niektórzy zapewniają mnie, że przeczytali, ale nie zapamiętali.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Plik test Quo vadis.doc na koncie użytkownika Edith12 • folder Lektury - opracowania, ćwiczenia • Data dodania: 5 lut 2010 .. Jaki jest ulubiony kolor Barbie?. "Quo vadis" to lektura wyjątkowa, bo w gruncie rzeczy pierwsza, która swego czasu rozsławiła polską literaturę na świecie.. Udostępnij.. Film jest ekranizacją nagrodzonej w 1905 roku Nagroda Nobla powieści Henryka Sienkiewicza o tym samym tytule.Na lekcję polskiego.. Kiedy Sienkiewicz pisze Quo vadis zaczyna się już nowa epoka - Młoda Polska, Sienkiewicz do końca życia pozostaje pozytywistą.To przejawia się w jego zamiłowaniu do gatunku - powieści historycznej i drobiazgowego odtwarzania realiów epoki oraz korzystaniu ze zdobyczy nauki przy pisaniu dzieła fabularnego.Sienkiewicz w "Quo vadis": a) skupił się głównie na architekturze rzymskiej b) szczegółowo opisał historię Imperium Rzymskiego c) panoramicznie przedstawił obyczajowość rzymską d) szczegółowo opisał topografię Imperium Rzymskiego RozwiązanieLektury Quo vadis / Quo vadis..

Literatura "Siłaczka" - test znajomości lektury.

Klasa 7 .Sprawdź ile pamiętasz z tej wspaniałej książki!. Zagłębiając się w coraz dalsze stronice powieści, powoli zacząłem odkrywać jej przesłanie.. Literatura Test z lektury "Zemsta" - poziom trudny.. Literatura "Quo vadis" - test znajomości lektury.. "Quo Vadis" - film zrealizowano w 2001 roku, jedno z największych przedsięwzięć w dziejach polskiej kinematografii.. Rozpocznij test.. Kto podpalił Rzym i dlaczego ?. Sam mówił, że rankami budzi się jakby zdrętwiały i bez możności zebrania myśli.. Reżyserem filmu jest reżyseria: Jerzy Kawalerowicz.. Książka została wydana w 1895 roku.. Strona główna;Test Quo vadis, Quo vadis podręcznika Lektury dla Klasa III.. Wyszukaj streszczenia.. Proponuję sprawdzian znajomości "Quo vadis", jeśli dana klasa zdecydowała o opracowaniu tego dzieła.. Testy \ Lektury szkolne \ Quo Vadis; Quo Vadis, test z lektury Test z lektury Quo Vadis Henryka Sienkiewicza.. ZAMKNIJ X. Streszczenia.. Henryk Sienkiewicz, "Quo vadis" - test z lektury.. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.. 5.Kto to był:-Eunice-Ursus-Akte-Kroton - chryzestemis Pomponia Grecyna 7. .. Test ze znajomości lektury Henryka Sienkiewicza pt. Quo Vadis.Quo vadis - test wiedzy.. To nie tylko powieść historyczna z czasów cesarza Nerona, to .Sięgając po „Quo vadis" nie kierowałem się chęcią przeczytania go z własnej woli, lecz traktowałem je jako narzucone mi zadanie, przecież to lektura!. Podobne działy.. Kim byli rodzice ligii (ci prawdziwi) 4..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt