Testy z odpowiedziami quo vadis

testy z odpowiedziami quo vadis.pdf

0 Obserwuj autora Zobacz profil Zobacz podobne .Pytania na sprawdzian z lektury Quo vadis ? Sienkiewicz, pisząc "Quo vadis" inspirował się obrazami „Uczta Nerona" oraz „Pochodnie Nerona" namalowanymi przez:Język polski, Sprawdziany i testy Quo vadis - test z lektury. Poprowadzi ją .Quo Vadis Obowiązkowa lektura, każdego Polaka i nie tylko. - Jestem szczęśliwy - odrzekł Winicjusz. Sprawdź się! Głównymi bohaterami utworu są; patrycjusz rzymski Petroniusz, Marek Winicjusz i jego ukochana Ligia. Udostępnij. Drukuj test.Lektury Quo vadis / Quo vadis. Publikujemy arkusze i prawidłowe odpowiedzi z próbnego .Przeczytaj uważnie tekst, a następnie zaznacz odpowiedzi. Jak dobrze orientujesz się w dziejach Ligii i Marka Winicjusza? Tylko jedna odpowiedź jest prawidłowa. "Quo vadis" Test wiedzy z lektury "Quo vadis". Quiz w Poczekalni. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Pobierz jako PDF Wyświetl pytania. Drukuj test.Zobacz 3 odpowiedzi na zadanie: Quo Vadis, pytania. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Petroniusz w swoim liście do Winicjusza krytycznie pisze o sobie: a jednak czasem wydaje mi się, że jestem takim Chilonem i niczym lepszym od niego.Czy w całym utworze Quo vadis odnajdujesz takie sytuacje, które potwierdzają tę opinię? Kogo oskarżono o śmierć córki Nerona? Test formatywny część druga - przyczynek do charakterystyki Petroniusza.

Rozpocznij test.

Neron, ponieważ chciał dokończyć swoje pieśni.Test poświęcony powieści H. Sienkiewicza "Quo vadis" składa się z dwóch części. Wyślij zgłoszenie. Książka została wydana w 1895 roku. Takie pytanie zadał uciekający z Rzymu święty Piotr Chrystusowi, który mu się ukazał. - Zaprosiłem cię do siebie umyślnie, by ci to powiedzieć. Jak zginął św. Piotr a jak św.Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami. Była Ligami, a konkretniej ojciec wodzem Ligów, a matka jego żoną 4. Sprawdź, co pamiętasz i odpowiedz na pytania. Kto jest przyjacielem Marka Wincjusza ? We wtorek, 18 grudnia w całym kraju rozpoczął się próbny egzamin ósmoklasisty, organizowany przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Henryk Sienkiewicz, "Quo vadis" - test z lektury. - Dokąd idziesz? 3 .Egzamin ósmoklasisty 2018 CKE - POLSKI. Lekcja live z polskiego o 11:15 transmitowana na żywo dla uczniów klasy 8 szkoły podstawowej. A) walka pogan z chrześcijanami B) życie ludzi na wsi C) rządy Nerona D) perypetie miłosne Marka Winicjusza 12. Sprawdź ile pamiętasz z tej wspaniałej książki! Sprawdź swoją wiedzę na temat pierwszej części sławnej trylogii o przygodach Śródziemia! "Quo vadis" - test znajomości lektury. Inne tryby nauki. Dobrze pamiętasz Quo vadis? pytanie 1 z 15. Zapisz odpowiedź i uzasadnij ją.Plik test Quo vadis.doc na koncie użytkownika Edith12 • folder Lektury - opracowania, ćwiczenia • Data dodania: 5 lut 2010.

Kim był Chilon Chilonides i co się z nim stało ?.

Test wiedzy z „Quo Vadis". Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania. Czy Petroniusza z Quo vadis można nazwać epikurejczykiem? 12 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0. W czterech zdaniach opisz zachowanie Chilona w czasie igrzysk. Materiały powiązane z testem: Test: Quo vadis - Henryk Sienkiewicz Test ze znajomości lektury Henryka Sienkiewicza pt. Quo Vadis.11. Szkoła podstawowa. Na początek. Lektury szkolne. .Quo vadis opracowanie, streszczenie. Drużyna pierścienia. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.Test Quo vadis, Quo vadis podręcznika Lektury dla Klasa III. Ligia była zakładniczką z plemienia Ligów, córką króla, oddaną pod opiekę Plaucjuszom, którzy traktowali ją jak córkę. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Pobierz jako PDF Wyświetl pytania. Skomentuj. Inne tryby nauki. Wymień czterech pierwszoplanowych bohaterów powieści „Quo vadis". Kto i do kogo mówi : "Quo vadis, Domine?" Poznał ją w domu Aulusa Plaucjusza, gdzie przebywał po wypadku. Materiały powiązane z testem: Test: Potop - Henryk Sienkiewicz Test ze znajomości Potopu Henryka Sienkiewicza. Zauważyłeś literówkę, błąd ortograficzny lub stylistyczny? 4.Z pierwszymi zaś twórcami filmów szedł w zawody znakomity ilustrator "Quo vadis", Jan Styka, wykonując olbrzymią panoramę, której wystawienie w Paryżu ściągało tłumne wycieczki z całej Francji i miało charakter naukowy, podczas wystawy odbywały się odczyty o Rzymie czasów Nerona i o pisarzu polskim, który epoce tej .Dozwolone jest pobieranie materiałów oraz ich modyfikacja (przystosowanie, przeróbka) wyłącznie do własnego użytku dydaktycznego związanego z wykonywanym zawodem nauczyciela w danej placówce szkolnej i prezentowanie ich na forum szkoły (w tym innym nauczycielom i rodzicom uczniów).Tematem lekcji jest "Quo vadis" - co powinieneś/aś wiedzieć na egzaminie.

Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl.

Podobne działy. Na początek uczniowie pisali test z języka polskiego. Test formatywny część pierwsza - o świecie przedstawionym w "Quo vadis" - zadania od 1. do 6. „Gdy ty opuszczasz lud mój, do Rzymu idę, by mnie ukrzyżowano po raz wtóry" - miał odpowiedzieć Zbawiciel. Na lekcję polskiego. Jak miał na Imię Winicjusz.Test ze znajomości lektury Henryka Sienkiewicza pt. Quo Vadis. Będąc z wizytą u Pomponii i Aulusa Marek Winicjusz zobaczył niezwykłą dziewczynę z rodu Ligów, którą gospodarze gościli w swoim domu, zachwycił się jej urodą i wdziękiem. Lektura "Quo vadis" to: liryka; epika; dramat; Sprawdź się w poniższych tematach: Władca Pierścieni. Powiadom znajomego. 3.Quo Vadis, test z lektury Test z lektury Quo Vadis Henryka Sienkiewicza. Odpowiedź ta sprawiła, że apostoł powrócił i przyjął swoje przeznaczenie.We wtorek 18.12 pierwszy dzień próbnego egzaminy ośmioklasisty z kuratorium. Rozwiąż test » Jeszcze nie rozwiązywałeś/aś tego testu. Kto opiekował się Ligią, gdy poznał ją Wincjusz ? Klasa 7 .Quo Vadis Dobra okazja, by sprawdzić, czy przeczytało się lekturę NAPRAWDĘ uważnie, czy tylko 'na odwal' Rozwiąż test » Jeszcze nie rozwiązywałeś/aś tego testu. 12 Obserwuj autora Zobacz profil Zobacz podobne .Quo vadis - test wiedzy. Neron, Petroniusz, Piotr Apostoł 2. Powiadom znajomego. Którego z problemów nie porusza powieść "Quo vadis"? Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Sprawdź ile pamiętasz z tej wspaniałej książki! Henryk Sienkiewicz. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania. Napisz do nas. #potop #henryksienkiewicz #lektury #lekturyszkolne #maturazpolskiego.Quo vadis? Co chciał uczynić z Chilonem Winicjusz, gdy dowiedział się, że ten kazał Ususowi zamordować Glaukosa. Uzasadnij swoją odpowiedź, przywołując dwa przykłady z powieści.Plik test quo vadis z odpowiedziami.pdf na koncie użytkownika roy.tan • Data dodania: 30 mar 2017. Zawiera nieodpowiednie treści? Wymień charakterystyczne cechy cesarza Rzymu-bohatera powieści "Quo vadis": A) łagodny ,powolny ,małomówny B) spontaniczny ,uległy ,troskliwyQuo vadis. W jakich okolicznościach Winicjusz poznał Ligię?.Komentarze

Brak komentarzy.