Sprawdzian z balladyny po omówieniu lektury
Jeżeli odpowiesz poprawnie na co najmniej 1 pytanie twój wynik zanotowany zostanie w bazie.Zemsta Aleksandra Fredry — test z lektury *Na ocenę celującą: 1. Gdzie odbywa sie akcja ? z matka i mlodsza siostra. 7.W jaki sposób .Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies. Jeśli potrzebujesz opracowania bądź testu z jakiejś lektury skontaktuj się ze mną a postaram się taki materiał przygotować.Balladyna czy Alina? Niezwykły pomysł, ubrany w niebanalne rozwiązania i zwroty akcji. Klara młoda, płocha, a Postolina wdowa doświadczona, zna proporcją(…) i nie każe fircykować.Którą z bohaterek Zemsty polubiłeś bardziej, która Ci się spodobała? Nawet jeśli "Balladyna" nie jest .Balladyna - opracowanie, Juliusz Słowacki - Balladyna - streszczenie, opracowanie. Lekcje mają na celu m.in. ośmielanie przed wystąpieniami publicznymi, nabycie umiejętności uważnego słuchania innych, poznanie elementów dobrego komunikatu, odczytywanie mowy ciała.Balladyna - sprawdzian znajomości lektury (12 wersji krótkiego testu ) Oprac. Jeśli tak, to sprawdź swoją wiedzę! Kirkor spotyka się z Aliną i Balladyną: a) jest olśniony dziewczynami i waha się, którą poślubić, b) wysyła siostry do lasu po maliny.Kartkówka ze znajomości treści lektury Juliusz Słowacki „BALLADYNA" Kartkówki z lektury umieszczane na moim blogu mają za zadanie jedynie sprawdzić znajomość lektury.

Do chaty sióstr przyjeżdża bogaty książę Kirkor, wiedziony tam przez sługę Goplany, Skierkę.Sprawdzian.

Wypisz 2 cechy, które je łączą i 2 — które różnią.O autorze. 2) Wyjazd Kirkora i odcięcie się Balladyny od dawnych znajomości. Jakie znak i gdzie się pojawił u Balladyny i dlaczego - Czerwona plama krwi na środku czoła, bo zabila swoją siostrę 3. Kto znalazł Balladynę - (wtedy tuż po tym co ją piorun walnął) - Filon 4. O czym traktuje utwór?Jeśli chcesz mieć 4 lub 5-sprawdz się! Możesz zdobyć 17 pkt. 2.Kim naprawdę był Pustelnik i co się z nim stało? Od czego powstalo to imie ? Nimfa, królowa jeziora Gopła, Goplana, zakochana w kochanku Balladyny, Grabcu, przez swą zazdrość miesza się w ludzkie sprawy i gmatwa ich losy. Jakiej narodowości są księżniczki Disneya? 3) Porada Pustelnika i wysłanie żonie tajemniczej skrzyni przez pana zamku. Zmierz się z testem wiedzy o tragedii w pięciu aktach, zadedykowanej przez wieszcza Zygmuntowi Krasińskiemu. Ściągnij załącznik: Kartkowka_-_znajomosc_tresci_lektury_-_BALLADYNA.pdf Podziel się: Katarzyna Autorka bloga .Juliusz Słowacki, "Balladyna" - test z lektury. osoba która mi wysłała tą wiadomość powiedziała że jej życzenie spełniło się po 13 dniach po odczytaniu tej wiadomości.

moja ulubiona lektura z klasy siódmej.

- Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraTest o lekturze szkolnej pt. ,,Balladyna'' - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraWitaj na stronie Quizz.pl. Zobacz podobne quizy: #balladyna #ksiazki #test. 2 .Dozwolone jest pobieranie materiałów oraz ich modyfikacja (przystosowanie, przeróbka) wyłącznie do własnego użytku dydaktycznego związanego z wykonywanym zawodem nauczyciela w danej placówce szkolnej i prezentowanie ich na forum szkoły (w tym innym nauczycielom i rodzicom uczniów).Wykład z języka polskiego dla uczniów gimnazjum. Kocham, lubię, nienawidzę - Lektury szkolne! 4.Jaki jest gatunek i rodzaj tego utworu Dramat, tragedia 5.Kiedy odbywa sie akcja? U góry znajdziesz quiz Test wiedzy o Balladynie.Wypełniając test wiedzy, sprawdzisz, ile wiesz o Balladynie. Z jakimi ptakami odleciała Balladyna- Żurawie 2. ZAŁ.1 TEST WIELOKROTNEGO WYBORU Z PYTANIAMI OTWARTYMI: 1.ZESTAW IMIONA BOHATERÓW Z ODPOWIEDNIMI NAZWISKAMI : 1*TADEUSZ a *HORESZKO 2*ZOSIA b *SOPLICA 3*GERWAZY c *DOBRZYŃSKI 4*PROTAZY d *RĘBAJŁO 5*MACIEJ e BRZECHTALSKI 6*JACEK 2.CZY PRZYTOCZONY FRAGMENT UTWORU .Lektury, które możesz mieć zawsze przy sobie. Proponuję zatem, aby uczniowie nie notowali pytań, tylko od razu same odpowiedzi.

Co stało się z matką Balladyny, gdy wraz z córką przybyła na zamek Kirkora? Czy uda Ci się opisać flagę.

Test wiedzy z zaklęć! - Został otruty przez Balladynę chlebem i solą 6.b) królowa rozkazuje Chochlikowi zwodzić Grabca, by nie trafił na spotkanie z Balladyną, c) Goplana poleca Skierce zatrzymać karetę Kirkora w okolicach domu wdowy. 'za czasow bajecznych' .za panowania krola Popiela III 6. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - „pewniak na teście", czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach.Zawiera bardzo szczegółowe streszczenie oraz drugie skrócone. Balladyna jako tragedia o władzy, etyce i ludzkiej naturze Czytając Balladynę nie sposób - po pierwsze - uniknąć porównania do szekspirowskiego Makbeta, a po drugie - oprzeć się wyrażeniu, iż jest to dramat o władzy i jej wielkiej sile. Bogactwo artystyczne dramatu, nawiązania oraz ko."Balladyna" Juliusza Słowackiego to jeden z najbardziej znanych dramatów romantycznych. - Do której siostry z "Bal. Za co bliźniacy Weasley wykręcą Ci kawał? Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy .1.

.Karty pracy, kartkówki, sprawdziany / Kartkówka - znajomość treści lektury - "BALLADYNA" wrzesień 28,.

4) Udanie się z prośbą o usunięcie znamienia z czoła do Popiela i ucieczka po zaproponowaniu wskrzeszenia zabitej Aliny.Wdowa i Kirkor czekają z niecierpliwością przed chatą na powrót sióstr. Lektury_Szkolne Przygotowuję i opracowuję testy z lektur szkolnych, charakterystyki postaci i streszczenia. W pewnej chwili matka zapowiada nadejście Balladyny, które rozpoznała po zachowaniu jaskółek - pojawienie się Aliny ptaki witały radosnym świergotem, na widok drugiej córki umykały spłoszone. Streszczenie i opracowanie lektury "Balladyna" od nauqa.pl. Korzystaj na komputerze, smartfonie, tablecie i czytniku.Wydanie Balladyny kompletne bez skrótów i cięć w treści. Wystąpienia publiczne - Cykl ćwiczeń dla szkoły podstawowej i gimnazjum. A jeśli nie, to może dzięki temu quizowi czegoś się o niej dowiesz? W okolicach jeziora Gopła 7.Z kim mieszka Balladyna? 5.Wymień trzy postacie fantastyczne 6.Gdzie została zakopana korona Lecha, przez kogo i dlaczego? 8.Jak ma na imie kochanek Balladyny ?Balladyna - sprawdzian po omówieniu lektury: Balladyna - sprawdzian z treści: Balladyna - wykreślanka: Biblia - kartkówka: Biblia - sprawdzian: Biblia, Odyseja, Legendy arturiańskie - rozprawka: Chłopcy z Placu Broni - gra strategiczna *Nowość: Chłopcy z Placu Broni - prace domowe *Nowość: Czytanie ze zrozumieniem 1: Czytanie ze .Balladyna i Alina to siostry, mieszkające wraz z matką w ubogiej chacie w lesie. Jak traktowała matkę Balladyna po tym, jak została żoną Kirkora? Po zaznaczeniu wszystkich odpowiedzi naciśnij przycisk "Do oceny". Sprawdzian po omówieniu lektury Imię i nazwisko klasa data Za każdą prawidłową odpowiedź otrzymujesz 1 punkt .Balladyna 3. 3.Kto wymyślił konkurs na zbieranie malin? 4.Kto wygrał tą rozgrywkę i w jaki sposób? - Harry Potter.Masz do rozwiązania test jednokrotnego wyboru składający się z 17 pytań. Istotnie - z lasu wyłania się Balladyna z dzbanem malin.Ułóż 5 pytań testowych do lektury innych od tych ,co były na sprawdzianie. Kto wymyślił konkurs- Matka Aliny i Balladyny 5.Co się stało z Kostrynem? Możesz zobaczyć dotychczasowe wyniki poprzez wybranie odnośnika "Wyniki w Sieci". Rozwiąż test!Znasz tę lekturę? Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.7) Ślub Kirkora i Balladyny. Odpowiedz na pytanie i porównaj obie kobiety. Odpowiedz..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt