Sprawdzian układ hormonalny i nerwowy
Budowa układu hormonalnego. Przy każdym poleceniu podano liczbę punktów możliwą do uzyskania za prawidłową odpowiedź. Dozwolone jest pobieranie materiałów oraz ich modyfikacja (przystosowanie, przeróbka) wyłącznie do własnego użytku dydaktycznego związanego z wykonywanym zawodem nauczyciela w danej placówce szkolnej i prezentowanie. Gruczoły odpowiadają za produkowanie oraz wydzielanie hormonów, które z kolei wpływają na funkcje konkretnych narządów lub całościowo na organizm.pomocą strzałek kierunek przepływu impulsu nerwowego. Układ hormonalny człowieka tworzą gruczoły wydzielania wewnętrznego - gruczoły dokrewne. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Najlepsze sprawdzone sprawdziany do I gim !. Za rozwiązanie całego testu możesz otrzymać maksymalnie 37 punktów.układ hormonalny, nerwowy, narządy zmysłów dla gimazjum Zawiera 17 pytań. Akomodacja oka - zmiana kształtu soczewki Adaptacja oka - zwiększanie i zmniejszanie się źrenicyNa budowę neuronu przypada: a) dendryty (wypustki) b) ciałko komórki nerwowej c) akson d) osłonka .Test z biologi puls zycia , pomożesz rozwiązać błagam! Już jest cały materiał z biologii, a dodatkowo kilka filmów z chemii ;) Fanpage na Faceboo.Układ hormonalny, układ wewnątrzwydzielniczy, układ dokrewny, układ endokrynny - układ narządów występujący u zwierząt, składający się z gruczołów dokrewnych i wyspecjalizowanych komórek warunkujących wydzielanie hormonów.

"Układ nerwowy" 204 KB.

Układ nerwowy ma przed Tobą niewiele tajemnic. -- gruczołów płciowych pigmentację skóry skurcze macicy wzrost ciała wydzielanie mleka równowagę wodną UKŁAD NERWOWY:. 78% Sprawdzian z hormonów; 83% Hormony (definicje) 84% Współdziałanie układu dokrewnego i nerwowego na wybranym przykładzie.UKŁAD HORMONALNY GR I 1. Łuk odruchowy - to droga impulsu nerwowego od receptora przez centralny układ nerwowy do efektora. Układ hormonalny: hormony, które wydziela przysadka mózgowa. grupa a Regulacja nerwowo-hormonalna. Imię i nazwisko Poniższy test składa się z 20 zadań. pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia. Mimo to mam nadzieję, że ciekawostki z tego testu przynajmniej w części Cię zaskoczyły, a czasu tutaj spędzonego nie uważasz za zmarnowany. Układ nerwowy współpracuje z układem hormonalnym, a ich działania wzajemnie się uzupełniają. Wykorzystywana jest przez organizm w długotrwałych procesach takich jak wzrost, regulacja przemiany materii, procesy związane z rozrodem.Układ dokrewny, hormonalny układ, wewnątrzwydzielniczy układ, drugi poza układem nerwowym układ regulujący i koordynujący czynności rozmaitych części ciała u zwierząt wyższych, ogół narządów i tkanek wytwarzających do krwi lub chłonki swoiste substancje chemiczne zwane hormonami, oddziaływujące specyficznie na pewne określone komórki.W obrębie układu dokrewnego można .Sprawdzian wiadomości z zakresu regulacji nerwowo- hormonalnej / poziom podstawowy/ Sprawdzian składa się z dwóch części: na pierwszą składają się zadania otwarte, druga cześć jest testem wielokrotnego wyboru polegającym na wskazaniu prawidłowej odpowiedzi.Układ hormonalny i nerwowy.

Nr zad.Poszczególne komórki nerwowe zgrupowane w pęczki oraz w większe grupy w końcu tworzą jedna dużo.

Przyjmowanie pokarmów i gospodarka zasobami energetycznymi pozostają pod kontrolą układu nerwowego i hormonalnego. Doskonale sprawdza się w dynamicznie zmieniających się sytuacjach, np. zagrożenia. .Test Układ hormonalny, podrozdział podręcznika Puls Życia dla Klasa II. Gruczołem pośredniczącym w regulacji nerwowej układu hormonalnego jest: szyszynka grasica nadnercza przysadka mózgowa: 3.Układ hormonalny nazywa się także układem dokrewnym, ponieważ składa się z gruczołów rozmieszczonych w różnych częściach ciała. Układ hormonalny w organizmach żywych pełni rolę regulacyjną w zapewnieniu homeostazy.Wraz z układem nerwowym i regulacją na poziomie tkankowym .Dozwolone jest pobieranie materiałów oraz ich modyfikacja (przystosowanie, przeróbka) wyłącznie do własnego użytku dydaktycznego związanego z wykonywanym zawodem nauczyciela w danej placówce szkolnej i prezentowanie ich na forum szkoły (w tym innym nauczycielom i rodzicom uczniów).Część nerwowa przysadki mózgowej uważana jest za część podwzgórza, ponieważ gromadzone są tam dwa hormony wytwarzane w jądrach podwzgórza, tj. Gratulacje! Są to narządy zbudowane z tkanki nabłonkowej wydzielniczej.Zapraszam do subskrypcji i oglądania innych filmów na moim kanale.

:P Odwiedzające ludziska ^_^ wtorek, 14 maja 2013.

TEST Obwodowy układ nerwowy. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Układ nerwowy odbiera je, analizuje i szybko na nie reaguje. Korzystanie z reklam, konkursów smsowych, podawanie danych na stronach internetowych, na które nastąpiło przekierowanie ze strony tego bloga, powinno odbywać się po uzyskaniu rodzica lub prawnego opiekuna.Zestaw: "Układ hormonalny" 0. Archiwum. Ośrodkowy układ nerwowy str. 149 - 152. CENTRALNY UKŁAD NERWOWY. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.Twój wynik: 10/14 Wybitnie! A. ciało komórki B. cytoplazma C. jądro komórkowe D. dendryt E. akson. VI REGULACJA HORMONALNA I RUCH. Ilustracje A i B przedstawiają tkanki budujące układ szkieletowy. Regulacja hormonalna przebiega wolniej i trwa dłużej. Numerem 3 oznaczono: nadnercza tarczycę trzustkę grasicę: 2. Gdy regulacją należy objąć proces długotrwały, który może trwać nawet kilka lat (np. wzrost organizmu), bardziej aktywny jest układ hormonalny.Wybierz test z rozdziału Regulacja nerwowo - hormonalna lub podrozdziałów podręcznika Puls Życia dla Klasa II Gimnazjum. (0-1) Niedobór jakiego hormonu wywołuje karłowatość (podaj pełne nazwy). (0-1)Układ hormonalny działa: a) szybko i krótkotrwale c) szybko .test wyboru z układu hormonalnego Zawiera 10 pytań. (0-1)Do gruczołów układu dokrewnego zaliczamy: a) grasica, wątroba, nadnercza, ślinianki b) trzustka, przysadka, gr. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Układ nerwowy i hormonalny drukuj. Gruczoły dokrewne zbudowane są z tkanki: mięśniowej nerwowej nabłonkowej łącznej: 1. W skład tego układu wchodzą: Mózgowie, które przed urazami mechanicznymi osłania czaszka.Plik test VII regulacja nerwowo hormonalna.docx na koncie użytkownika mati112131 • folder Sprawdziany Biologia 2 NPP • Data dodania: 29 paź 2011Układ hormonalny - podstawowe informacje. Dostęp dla zalogowanych; Prezentowane materiały są objęte ochroną prawno-autorską. Szczególne znaczenie mają tu dwa antagonistycznie działające ośrodki pokarmowe .Puls Życia - klasa 7 Małgorzata Jefimow Nowa Era. Odruchy STRESZCZENIE. somatotropina (hormon wzrostu) - w rozwijającym się organizmie odpowiada za wzrost tkanek, a w dojrzałym za ich .Nauczyciel nie bierze odpowiedzialności, za dodatkowe materiały wyświetlane na polecanych stronach internetowych. Potowe, jądra c) trzustka, grasica, jajniki, szyszynka d) potowe, łojowe, szyszynka, grasica 2. Spr - Biologia "Regulacja Nerwowo-Hormonalna" Klucz odpowiedzi a b. Regulacja nerwowo-hormonalna. Gdy potrzebna jest szybka reakcja organizmu, do akcji wkracza układ nerwowy. Pamiętajcie, że materiały dostarczone przez serwis Opracowania.pl nie pochodzą z podręczników.Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. a) Pod każdą z ilustracji wpisz nazwę odpowiedniej tkanki.Układ hormonalny Układ nerwowy i narządy zmysłów Zamknięte (np. testowe, prawda/fałsz) Podaj i uzasadnij/wyjaśnij Podaj/wymień. drukuj..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt